fbpx

Kodėl kaista kompiuteris?

Ką reikia daryti, kad jūsų kompiuteris nekaistų?

Kompiuterių kaitimas – natūralus procesas. Išskiriama kompiuterio šiluma vyksta dėl vidinių komponentų kaitimo, šie privalo būti aušinami, kad kompiuteris veiktų kuo įmanoma našiau. Tam kompiuteriuose komplektuojami aušinimo radiatoriai bei aušintuvai, pastarieji ir sukelia didžiausius klausymus kodėl kaista kompiuteris.

Kaip išvengti kompiuterio perkaitimo?

Visų pirma reikia suprast kaip veikia kompiuterio aušinimo sistema. Įmontuoti radiatoriai kaupia kompiuterio komponentų išskiriamą šilumą ir taip ją nukreipia link aušinimo angos. Ten įprastai montuojami aušintuvai, o jų veikimo principas stumti karštą orą per aušinimo angas. Užkišus aušinimo angas kompiuteris pradeda stipriai kaisti. Norint to išvengti reiktų:

  1. Stenkitės nelaikyti kompiuterio lovoje ir panašioje aplinkoje kuri gali užkimšti kompiuterio aušinimo kanalus. Tvarkingas kompiuterio naudojimas ant darbinio stalo kur kas prailgins dulkių valymo intervalus. Jei kaista kompiuteris – neignoruok!

  2. Reguliariai atlikti dulkių valymą, tai paprastai vyksta kompiuterių remonto taisykloje, šią paslaugą siūlome ir mes. Dulkių valymo metu kompiuteris išardomas, kruopščiai išvaloma aušintuvo sparnuotė bei kiti aušinimo komponentai. Taip garantuojamas našus aušinimo sistemos darbas.

  3. Nepamiršti programinės pusės svarbos. Kuo kompiuteryje daugiau aktyvių programų, kurios naudoja daug resursų tuo kompiuteris sunkiau dirba, tai reiškia generuoja daugiau šilumos ir daugiau kas.

Kas atsitinka nevalant dulkių, kodėl kaista kompiuteris?

Atminkite, nevalant dulkių kompiuteris anksčiau ar veliau suges. Jei kaista kompiuteris reiškia laikas pagalvoti apie vizitą į servisą. Kai kuriais atvejais gedimai progresuoja po truputį, o kai kada gedimas būna staigus ir labai brangus. Toliau apžvelgiame dažniausius gedimus kuriuos išprovokavo kompiuterio dulkių nevalymas:

  1. Išsijunginėjimas. Kompiuteris kaista, o pasiekęs kritinę ribą pradeda išsijunginėti, tai dažniausiai įvyksta dirbant svarbius darbus ar žaidžiant žaidimus. Kartojantis išsijunginėjimui gali atsirasti ir daugiau problemų.

  2. Kietoji disko pažeidimas. Nuo kaitimo staiga išsijunginėdamas kompiuteris stipriai kenkia kietajam diskui. Ypač jei jūsų kompiuteris naudoja senos kartos HDD tipo kietąjį diską, išsijunginėjimas gali būti labai skaudus. Šioje situacijoje šiek tiek gelbsti naujos kartos SSD diskai, tačiau visų pirmą turite išspręsti kaitimo problemas.

  3. Aušintuvo susidėvėjimas. Dirbant aukščiausia apkrova aušintuvas dėvisi kur kas greičiau nei įprastai, dažniausiai esant žemai temperatūrai kompiuterio aušintuvas nesisuka, o esant didėjusiai kompiuterio temperatūrai, aušintuvui tenka kur kas didesnė apkrova. Po kiek laiko gali atsirasti aušintuvo klibėjimas, pašaliniai garsai ir dar daugiau problemų. Kompiuterio aušintuvo keitimas gan dažna paslauga, o jos išvengti padės reguliariai atliekama kompiuterio profilaktika.

  4. Radiatoriaus gedimas. Retesniais atvejais jei kaista kompiuteris galimai prakiūra aušinimo radiatorius. Netekęs savo funkcijos radiatorius nebe paskirsto šilumos ir verčia kompiuterį kaisti. Tokiu atveju reikalingas radiatoriaus keitimas. Šią ir daugelį kitų paslaugų atliekame ir mes, o tokių gedimų prevencija – reguliarus dulkių valymas.

  5. Vaizdo plokštės perkaitimas. Viena iš dažniausių problemų susijusių su perkaitimu – vaizdo plokštės gedimas. Tai deja viena iš brangesnių remonto paslaugų. Kompiuterio vaizdo plokščių keitimas vyksta reguliariai, dažnas klientas ignoruodamas kaitimo simptomus laukia kol kompiuteris galutinai suges, tai dažniausiai ir priveda prie vaizdo plokštės gedimo. Nelaukite, kol perkais jūsų kompiuterio vaizdo plokštė, išsivalykite dulkes jau dabar!

  6. Kitų pagrindinės plokštės komponentų gedimai. Pastovus kompiuterio kaitimas ne tik priveda prie vaizdo plokštės gedimo, bet ir kitų komponentų nekorektiško darbo. Gali perkaisti ir kompiuterio procesorius, kiti plokštėje esantys lustai ar mikroschemos. Šiais atvejais pagelbės tik specialistai ir kantrybė, pagrindinės plokštės remontas užtrunka ir kainuoja tikrai brangiau nei reguliarus profilaktinis kompiuterio valymas.

2022-09-06T12:41:19+00:00

Title