Kol koronavirusas toliau skinasi kelia link mūsų durų, esami priversti skirti daugiau dėmesio apsaugai. Įvestas karantinas privertė mūsų dirbti iš namų, atsisakyti draugų kvietimo į vakarėlį, nukelti visus nebūtinus kelionių planus. Visgi pagrindinis apsaugos barjeras nuo tykančių bakterijų yra dažnas ir kruopštus rankų plovimas, grįžus iš lauko, prieš valgant, prieš liečiant veidą, prieš dabar praktiškai bet ką! Tos pačios taisyklės turi būti pritaikytos ir daiktams kuriuos liečiame, ypač kuriuos čiupinėjame dažnai: telefonai, TV pulteliai, kompiuteriai, žaidimų kompiuterių pulteliai ir taip toliau. Labai svarbu dezinfekavimą atlikti teisingai, kitaip galite ne tik sugadinti valomą įrenginį, bet ir susižeisti pats!
Pirmiausia, kaip nereikia dezinfekuoti!
Prieš pradedant bet kokias valymo procedūras pasigilinkime, kaip negalima dezinfekuoti elektronikos įrenginių. Atsižvelkite į dezinfekcinio skysčio sudėtį, kuo skystis stipresnis, tuo didesnė tikimybė pažeisti įvairius plastmasinius ar guminius paviršius. Tokiu būdu ne tik gali pasikeisti įrenginio spalva, bet ir pasikeisti paviršius!
Pradedantiesiems – labai svarbu, nepurškite dezinfekavimo skysčio tiesiai ant įrenginių! Skystis ir elektronika tikrai nėra geriausi draugai! Taip pat, jei įrenginys įjungtas, siūlome jį išjungti! Būtinai ištraukite elektros laidą, jei prietaisas jungiamas į rozetę, pas tas pats galioja baterijoms, jei galima – išimkite. Ir žinoma labai paprastas, bet ypatingai svarbus perspėjimas, niekada nenardinkite įrenginių į dezinfekavimo skysti (net ir esant vandens atsparumui), aplietų įrenginių remontas kainuoja labai daug! Mokomės kaip dezinfekuoti telefoną saugiai!
Teisingi būdai dezinfekuoti elektroniką.
Iš pradžių išsirinksime dezinfekavimo būdą, šiai dienai galime išskirti arba dezinfekavimo skysti arba dezinfekavimo servetėlės. Pirmasis variantas yra paplitęs labiausiai, dezinfekavimo skysčių yra įvairių ir koks yra geriausias atsakymo tikrai neturime, verta paminėti, kad nerekomenduojama naudoti didesnio nei 70% alkoholio koncentrato. Tai gali pakenti įvairiems įrenginių paviršiams. Dezinfekavimo servetėlės, kita išeitis. Tinka dauguma viešose erdvėse sutinkamų produktų, tiesa prieš naudojant reiktų pasigilinti į sudėtį.
Kaip ir rašėme prieš tai, nepurškite dezinfekcinio skysčio tiesiai ant įrenginių, verčiau naudokite mikropluošto šluostę! Sudrėkinę ją dezinfekavimo skysčiu keliais judesiais nuvalykite paviršių, jei reikia atlikite tai kelis kartus. Nesistenkite naudoti jėgos, dezinfekcinio skysčio padengtas paviršius pats susitvarkys su bakterijos ir kitais virusų sukėlėjais! Kadangi sudėtyje yra nemažas kiekis izopropilo alkoholio, skystis turėtų lengvai nugaruoti!
Valykite viską ką dažniausiai naudojate, esame įsitikine – telefonas, ne vienintelis dažnai naudojamas įrenginys! Pagalvokite apie televizoriaus pultelius, kompiuterių klaviatūras ir peles, žaidimų kompiuterių pultus ar net smulkią buitinę įrangą kaip įkraunamus dantų šepetėlius, barzdaskutes ar epiliatorius! Šiais laikais, atsarga gėdos tikrai nepadarys, koronavirusas gali būti visai šalia!
Telefonams, ypatingas dėmesys.
Klausimą kaip dezinfekuoti telefoną jau beveik atsakėme, liko kelios smulkmenos. Prieš koronaviruso protrūkį Apple nuostatos nerekomenduodavo naudoti dezinfekavimo ar kito panašios sudėties skysčio telefonų ir kitos įrangos valymams, žinoma ištikus tokiai situacijai rekomendacijos buvo pakeistos. Visa tai greičiausiai yra susiję su pirštų antspaudus maskuojančia danga, teko girdėti apie tokią? Kiekvienas naujai pagamintas telefonas gamykloje gauna specialią dangą, kuri saugo nuo piršto antspaudų žymių, purvo ir kitų nusitepimų. Per laiką ši danga natūraliai nusidėvi, tad jei turite telefoną ilgiau nei pusmetis, didelis šansas, jos jau nebėra. Valant telefoną su dezinfekavimo priemonėmis ši danga gali nusivalyti kartu su bakterijomis ir mikrobais. Galimi alternatyvūs variantai su mažesniu poveikiu, deja taip nežinosite kiek veiksmingas toks valymas.
Kaip dezinfekuoti telefoną?
Pasiruoškite švarią mikropluošto šluostę bei dezinfekavimo skystį. Telefoną išimkite iš dėklo jei toks yra.
Purkškite dezinfekcinį skystį ant mikropluošto šluostės kol ji bus drėgna.
Lengvais mostais nuvalykite telefono ekraną, nenaudokite jėgos, netrinkite daug kartų.
Palaukite kol dezinfekavimo skystis nugaruos.
Apvertus telefoną, tokia pat tvarka dezinfekuokite telefono nugarėlę.
Nepamirškite nuvalyti telefono korpuso kraštų.
Jei naudojate dėklą, tokiais pat būdais dezinfekuokite ir jį.