Išsijunginėja televizorius, kaip atskirti koks tai gedimas?
Nenusiteikite blogiausiam, šis apgaulingas gedimas gali reikšti kelis skirtingus gedimus, Jei atidžiai stebėsite televizoriaus darbą galėsite nusistatyti pirminę diagnostiką patys, sekite specialisto nurodymus ir sužinosite kiek gali kainuoti remontas.
Atkreipkite dėmesį kada ir kaip pasireiškia išsijunginėjimas, labai svarbu žinoti laiką, taip pat ar nevyksta dar kokių gretutinių reiškinių. Atkreipkite dėmesį net ir į mažiausias smulkmenas.
Televizorius išsijunginėja atsitiktinai. Jei tai vyksta bet kokiu metu, po ilgo ar trumpo žiūrėjimo, galite įtarti valdymo bloko gedimą. Tai būdinga procesorių problemoms, kurie deja būna valdymo bloko dalis ir yra nekeičiami. Tai ypač būdinga Philips televizoriams, kai kada SAMSUNG, LG ir kitiems.
Televizorius persikrauna bandant startuoti. Tai atrodo maždaug taip: įjungus televizorių pasigirsta klaksėjimą primenantis garsas, o vaizdo nesimato – kaltas maitinimo blokas. Kartais televizorius gali net nespėsi įsijungti, pastebima tik blyksinti lemputė, kuri gali užsidegti ir užgesti.
Ne tik išsijunginėja televizorius, bet ir perjungia kanalus. Pastebėjus pašalinius veiksnius kaip televizoriaus kanalų perjungimas, ar garso lygio keitimą, atsitiktinį išsijungimą ar įsijungimą – kaltinkite valdymo panelę. Tai detalė komunikuojanti su mygtukais, sugedus jie pradeda patys spaudytis.
Kiek gali kainuoti remontas?
Žinoma, televizorių remontas servise išgelbės, bet kaip gi kaina? Skirtingiems gedimams taikomi skirtingi įkainiai, toliau supažindinsime su numatomomis kainomis.
Jei sugedo televizoriaus valdymo blokas. Kai televizorius išsijunginėja atsitiktinai, žiūrint televizorių ilgą ar trumpą laiką, įtariamas valdymo bloko gedimas. Tai nėra pigus remontas ir dažniausiai siekia šimtą eurų, jei blokas neremontuojamas (pvz. procesoriaus gedimas), keitimas į naują bloką gali siekti ir kelis šimtus eurų, priklausomai nuo modelio.
Jei sugedo televizoriaus maitinimo blokas. Maitinimo bloko remontas kur kas pigesnė paslauga, keisti maitinimo blokų paprastai nereikia, pataisoma ta pati detalė. Remontas siekia 60-70 eurus, jei televizorius išsijunginėja dėl maitinimo bloko – jums pasisekė, piniginės turinys liks stipriai nepakitęs!
Jei sugedo valdymo panelė. Tokių atvejų sutinkama rečiau, o juos aptikus dažnai supainiojama su kitų komponentų problemomis. Visgi nustačius panelės gedimą meistras giliai atsidūsta, esmė slypi sugedusiuose mygtukuose, kurie ima savaime veikti, ypač jei sugenda įjungimo mygtukas, atrodo, kad televizorius pradeda atskirą gyvenimą! Valdymo panelės remontas gali kainuoti 30-40 eurų. Tad, nors ir retas gedimas – išeina apsisukti išties nebrangiai!
Kiek gali užtrukti taisymas?
Nors atlikimo laikas labai priklauso nuo konkretaus gedimo, pabandysime aprašyti kiek vidutiniškai gali užtrukti vieni ar kiti remonto darbai.
Kai detalių keisti nereikia. Jei esate vienas iš tų kuriems televizoriaus detalių keisti nereiks, o bus atliekami tik remonto darbai, trukmė gali būti palanki jums. Tai gali būti padaryta vos per 2-3 dienas, ar kiek ilgiau.
Kai reikalingas detalių keitimas ir remontas. Jei sėkmė taip stipria nelydi ir teks palaukti dalių, reiktų nusiteikti bent jau savaitę prabūti be televizoriaus. Ne retai detalių tenka palaukti ir ilgiau, po kelias savaites.
Kai detalių tiekimas ypač ribotas. Deja pasitaiko ir tokių situacijų kai detalių televizoriui tiesiog nebėra. Gamintojai nutraukia detalių tiekimą pasibaigus garantinio aptarnavimo terminui, kiti jas palaiko kiek ilgiau. Jei situacija nepalanki ir detalės tiesiog nėra iš kur užsakyti, pradedame paieškas. Tai gali būti sandėliuose užsibuvę likučiai ar patikrintos naudotos dalys, tokios medžioklės gali trukti mėnesius. Teks apsiginkluoti kantrybe!