OLED, QLED ar Micro LED?

Pasigilinkime į šiuolaikines Samsung televizorių ekranų technologijas.

„Samsung Electronics“ siūlo daugybę skirtingų televizorių modelių, skirtų įvairiems vartotojams. Dauguma jų yra įprasti televizoriai, kiti yra šiek tiek aukštesnės klasės televizoriai, skirti pagerinti jūsų namų išvaizdą arba suteikti interjerui papildomas detales kaip, kad paveikslo funkcija. Tačiau viso to esmė yra pats ekranas. Samsung savo televizoriams naudoja kelias ekrano technologijas, įskaitant QLED, QD-OLED ir Micro LED.

Šios ekrano technologijos iš esmės skiriasi, todėl verta žinoti, kaip jos veikia ir kuri yra pranašesnė už kitas. Toliau ne tik apžvelgsime kiekvieną rodymo technologiją atskirai, bet ir aptarsime remonto galimybes bei kaštus.

 

Kas yra QLED technologija televizoriuose?

QLED televizoriaus ekranas veikia panašiai kaip LCD. QLED, be kitų sluoksnių, turi LED apšvietimą, poliarizatorių ir spalvų filtrą. Pagrindinis skirtumas tarp QLED ir LCD televizorių yra tas, kad pirmasis naudoja Quantum Dot Enhancement Film sluoksnį (kitaip žinomą kaip QDEF). Šis QDEF sluoksnis konvertuoja dalį mėlynos šviesos, kad būtų galima išgauti gryna balta šviesa. Šis metodas gali pagerinti HDR ryškumą ir padidinti bendrą spalvų gamą.

Vienas iš QLED privalumų yra tai, kad technologija naudoja kur kas mažiau apšvietimo resurso, lyginant su LED arba Mini LED ekranais (nepainiokite su Micro LED), tai prisideda prie geresnės juodos spalvos atvaizdavimo. Iš esmės QLED televizorius veikia lygiai taip pat kaip skystųjų kristalų LCD ekranas, generuodamas spalvas per spalvų filtrus ir poliarizatorių, tačiau jis taip pat naudoja kvantinių taškų plėvelė (QDEF) kaip už LCD ekrano esančią technologiją, kuri pagerina ryškumą ir HDR našumą. Šią ekrano technologiją rasite vidutinės ir aukštesnės klasės Samsung televizoriuose.

Remonto atveju, QLED televizorių ekranai taisomi taip pat kaip ir įprasti LCD. Kadangi apšvietimo sistema yra praktiškai identiška LCD technologijai, naudojami LED apšvietimo diodai, kurie gali būti keičiami naujais. Tai įprastas ir neilgai trunkantis procesas, po kurio televizorius veikia taip pat gerai, kaip ir prieš gedimą. QLED televizoriaus ekrano apšvietimo lempų gedimą galima atpažinti ir pačiam, tai dažniausiai pasireiškia kai televizorius nerodo vaizdo, garsas yra.

Sugedus televizoriui, turto draudimas – geriausias draugas.

Jei turite būsto – turto draudimą, QLED ar OLED televizorių remontas jums kainuos kur kas mažiau. Mes galime paruošti dokumentus draudimui, o jūsų remonto sąskaitą apmokės draudimo kompanija. Jums tereikia užregistruoti įvykį draudime, o mes suruošime defektinį aktą ir perimsime tolimesnį remonto procesą. Daugiau jokių vargų, žaibas nebebaisus!

Kas yra naujoji QD-OLED technologija Samsung televizoriuose?

Prieš pereinant prie QD-OLED ekranų, labai svarbu nepamiršti, kad OLED televizorių ekranai ir (AM)OLED išmaniųjų telefonų ekranai labai skiriasi. Nors OLED išmaniųjų telefonų ekranai turi raudonus, žalius ir mėlynus savaiminio spinduliavimo subpikselius, OLED televizorių ekranai vis tiek naudoja spalvų konvertavimo filtrą, panašus į LCD. Naujiena rinkoje – kvantiniai taškai (Quantum dots), skirtingai nei OLED ir QLED, QD-OLED televizorių ekranai naudoja kvantinius taškus, o ne spalvų filtrus, kad konvertuotų spalvas į subpikselius.

Galų gale svarbu nepamiršti, kad QD-OLED ekranai nėra tas pats, kas QLED, nors abiem atvejais naudojama kvantinių taškų technologija. QLED naudoja kvantinius taškus (jei tiksliau QDEF filtrą) baltai šviesai ir geresniam HDR, o QD-OLED naudoja kvantinius taškus spalvoms atkurti. Naujausiuose Samsung aukščiausios klasės televizoriuose naudojama būtent QD-OLED technologijomis varoma ekrano matrica. QD-OLED ekranai laikomi pranašesni už QLED bei LCD tipo ekranus, dėl sodrių spalvų, puikaus matymo kampo bei tikslaus juodos spalvos atvaizdavimo.

Kvantiniai taškai

Kas yra kvantiniai taškai (Quantum dots)? Kvantiniai taškai yra maži nanokristalai, kurie sugeria fotonus ir išskiria naujas skirtingas spalvas. Gauta spalva skiriasi priklausomai nuo kvantinio taško dydžio. Mažiausi kvantiniai taškai skleidžia mėlyną šviesą, o didžiausi kvantiniai taškai skleidžia raudoną šviesą, o mažiausių ir didžiausių taškų spalvos skiriasi. 

Remonto atveju OLED technologija varomi ekranai yra retai kada remontuojami, daugeliu atveju pasirenkamas ekrano keitimas nauju. Tai ypač aktualu jei turite būsto turto draudimą. Beje, daugeliui aktualus klausimas: ar OLED ekranai vis dar išdega ir palieka amžinus įspaudus ekrane? Atsakymas daugiau neigiamas, nei teigiamas. Technologija kur kas pažengė ir šios problemos yra kur kas rečiau sutinkamos nei anksčiau. Tai neturėtų būti sveriamasis faktorius renkantis tarp OLED ir kito tipo televizoriaus.

Jei nesate tikri savo sprendimu – pasitarkite.

Mes esame tam, kad padėtume!

Jei po gedimo televizorius tapo neremontuojamas ar tiesiog paseno, visada galite pasitarti su mūsų serviso specialistais. Palyginsime jūsų televizorių su šiandieniais modeliais, pasversime remonto kainą ir kitus aspektus, o galutinį sprendimą priimsite jūs.

Kaip atrodys Micro LED technologija televizoriuose?

Po truputį įgyjantys pagreitį Micro LED ekranai gali būti klaidingai sumaišyti su Mini LED apšvietimo technologija. Mini LED – tai baltų mini šviesos diodų rinkinys, leidžiantis geriau valdyti LCD ekranų apšvietimą per daug daugiau pritemdymo zonų. Priešingai, Micro LED ekrano technologija yra sekantis evoliucijos žingsnis šiandieniuose televizoriuose. Panašiai kaip ir telefonuose naudojamuose AMOLED ekranuose, Micro LED matricoje yra maži atskiri spalvoti mikro šviesos diodai, kurie sudaro spalvotą vaizdą ir skleidžia šviesą. Tai iš dalies telefono ekrano principas – televizoriaus formate.

Mikro LED ekrano technologija užtikrina puikų spalvų atkūrimą be papildomų priemonių, žiūrėjimo kampus ir tobulą juodą spalvą. Teoriškai „Micro LED“ televizoriai turi geriausią vaizdo kokybę, pranokdami QD-OLED ir QLED. Panašu, kad tai „Samsung“ televizorių ateities kelias. Neigiama yra tai, kad Micro LED ekranai yra žymiai brangesni nei QLED ir QD-OLED. Tačiau kai technologija bręsta, galiausiai ji turėtų tapti prieinamesnė. Mikro LED ekranai šiuo metu naudojamos kai kuriuose brangiausiuose Samsung televizoriuose, taip pat dideliuose industrijai pritaikytuose sieniniuose ekranuose. Kasdienam vartotojui parankūs modeliai laukiami jau 2023-2024 metais, premium klasės SAMSUNG televizoriuose.

KUR KREIPTIS JEI SUGEDO TV?

 I-V 9:00-18:00 VI 10:00-15:00

LCD Ekranai

Plačiausiai paplitęs ekranų tipas – TFT LCD. Tai ekranai apšviečiami šviesos diodais, o spalvos reprodukcijai naudojamas poliarizatoriaus sluoksnis bei spalvų filtrą. Šis tipas nepasižymi geriausiomis spalvomis, bei turi prastus matomumo kampus. Tai vienas iš pigiausiai pagaminti kainuojančių ekranų tipų.

QLED ekranai

Tai LCD ekrano tipas praturtintas pagalbinėmis priemonėmis siekiant pagerinti spalvų reprodukcija bei juodą spalvą. Tarp visų įprastų ekranų sluoksnių, naudojamas kvantinių taškų filtras – QDEF, pagyvinantis daugelį LCD ekrano silpnų vietų. Samsung QLED ekranai laikomi aukštesnės klasės pasirinkimu.

OLED Ekranai

Jei ieškote aukštesnės klasės televizoriaus ekrano – OLED yra teisinga kryptis! Tai ekranai neturintys šviesos diodų apšvietimo gale, taip pat turintys daug mažiau ekrano sluoksnių. Dar labiau ištobulinta OLED technologija – QD-OLED sutinkama aukščiausios klasės Samsung televizoriuose.

Micro LED Ekranai

Tai žvilgnsnis į ateitį – Micro LED galima vadinti ateities televizorių ekranu tipu, daug panašesnis į telefono ekraną nei į televizoriaus. Sugebantis atkurti nuostabias spalvas bei kitus parametrus, taip pat gali dirbi labai taupiai. Deja, kol kas labai brangus pagaminti.