Prieš pereinant prie QD-OLED ekranų, labai svarbu nepamiršti, kad OLED televizorių ekranai ir (AM)OLED išmaniųjų telefonų ekranai labai skiriasi. Nors OLED išmaniųjų telefonų ekranai turi raudonus, žalius ir mėlynus savaiminio spinduliavimo subpikselius, OLED televizorių ekranai vis tiek naudoja spalvų konvertavimo filtrą, panašus į LCD. Naujiena rinkoje – kvantiniai taškai (Quantum dots), skirtingai nei OLED ir QLED, QD-OLED televizorių ekranai naudoja kvantinius taškus, o ne spalvų filtrus, kad konvertuotų spalvas į subpikselius.
Galų gale svarbu nepamiršti, kad QD-OLED ekranai nėra tas pats, kas QLED, nors abiem atvejais naudojama kvantinių taškų technologija. QLED naudoja kvantinius taškus (jei tiksliau QDEF filtrą) baltai šviesai ir geresniam HDR, o QD-OLED naudoja kvantinius taškus spalvoms atkurti. Naujausiuose Samsung aukščiausios klasės televizoriuose naudojama būtent QD-OLED technologijomis varoma ekrano matrica. QD-OLED ekranai laikomi pranašesni už QLED bei LCD tipo ekranus, dėl sodrių spalvų, puikaus matymo kampo bei tikslaus juodos spalvos atvaizdavimo.
Kas yra kvantiniai taškai (Quantum dots)? Kvantiniai taškai yra maži nanokristalai, kurie sugeria fotonus ir išskiria naujas skirtingas spalvas. Gauta spalva skiriasi priklausomai nuo kvantinio taško dydžio. Mažiausi kvantiniai taškai skleidžia mėlyną šviesą, o didžiausi kvantiniai taškai skleidžia raudoną šviesą, o mažiausių ir didžiausių taškų spalvos skiriasi.
Remonto atveju OLED technologija varomi ekranai yra retai kada remontuojami, daugeliu atveju pasirenkamas ekrano keitimas nauju. Tai ypač aktualu jei turite būsto turto draudimą. Beje, daugeliui aktualus klausimas: ar OLED ekranai vis dar išdega ir palieka amžinus įspaudus ekrane? Atsakymas daugiau neigiamas, nei teigiamas. Technologija kur kas pažengė ir šios problemos yra kur kas rečiau sutinkamos nei anksčiau. Tai neturėtų būti sveriamasis faktorius renkantis tarp OLED ir kito tipo televizoriaus.