fbpx
Duomenų atkūrimas iš HDD diskų2021-12-31T11:37:49+00:00

Duomenų atkūrimas iš HDD diskų.

Domina, HDD kietojo disko duomenų atkūrimas? Padėsime jums susigražinti ne tik nuotraukas, darbinius failus bet ir prarastas akimirkas!

Duomenų praradimas gali būti labai netikėtas, vienas netinkamas smūgis ar ne laiku dingusi elektra ir viskas, kietasis diskas pažeidžiamas visam laikui, o prie duomenų prieiti gali tik tos srities specialistai. Jei esate šiame puslapyje, greičiausiai jau yra per vėlu ir jums reikalinga specialisto pagalba – čia mes galime jums padėti, kietojo disko duomenų atkūrimas yra mūsų darbas!

Pasirinkite vietą:

Taikos pr. 48, Klaipėda

 I-V 9:00-19:00 VI 10:00-18:00

Tilžės g. 52D, elektronikos servisas.

 I-V 9:00-18:00 VI 10:00-15:00

Dirbame ir visoje lietuvoje!

Siųskite kurjeriu, tai paprasta!

KOKIŲ DUOMENŲ ATKŪRIMO PASLAUGŲ JUMS REIKIA?

Kodėl sugenda HDD diskas?

Kieto disko veikimo principas susideda iš apvalios lėkštės formos disko (platter), kuriame kaupiama informacija ir galvučių, kurių pagalba vyksta duomenų apdorojimas. Šie du komponentai dažniausiai siejami su kietųjų diskų gedimas. Idealiomis sąlygomis galvutė skaitydama ar rašydama duomenis nesiliečia su disku, tarp disko ir galvutės yra maždaug 5 nanometrų tarpelis, tad net piršto anspaudo palikta žymė gali sutrikdyti disko paviršiaus skaitymą. Didžiausia žala padaroma jei HDD diskas gauna smūgį, tada skaitymo galvutė atsitrenkia į disko paviršių, taip pažeisdama ne tik galvutę bet ir patį diską. Panašiu principu diskas gali sugesti, jei staiga yra nutraukiamas elektros tiekimas. Kiti, rečiau sutinkami gedimai gali būti būti susiję su elektronikos gedimais, gali sugesti komponentai plokštėje, taip pat dar rečiau pasitaiko variklio gedimų.

Kas atsitinka sugedus HDD diskui?

Mechaniniai trikdžiai kaip smūgiai, net ir mažiausi sutrenkimai, gerus disko sektorius pakeičia blogais (bad sectors), kuo daugiau blogų sektorių diskas turi, tuo blogiau jis veikia, atsiranda sulėtėjimai, galimi užstrigimai, kitos problemos. Kai blogi sektoriai pasiekia disko servizo zoną, diskas tampa nebeprieinamas, tokiu atveju pagelbės tik duomenų atkūrimo specialistai. Apie blogus sektorius galite įtarti iš anksto, kai pastebimai krenta kompiuterio greitis, paprastai naudojamos programėlės disko „sveikatai” patikrinti gali parodyti tikrąją situaciją. Diskas turintis blogų sektorių laikomas nenaudojamų ir gali sugesti bet kurią akimirką, radus blogų sektorių, vertėtu iškart pasirūpinti atsargine kopija. Jei diskas gauna didelį smūgį, galimas galvutės užstrigimas, tai gali baigtis dideliu disko paviršiaus subraižymu ir kitos galvutės paieškomis. Būtent tokiu principu atliekami sudėtingi duomenų atkūrimai – naudojant detales iš donarinių kietųjų diskų. Paprastesni atkūrimo darbai atliekami naudojant duomenų atstatymo įrangą ir nereikalauja vidinių detalių keitimo.

Kaip vyksta duomenų atkūrimas iš HDD disko?

Viskas priklauso nuo situacijos, dažnu atveju blogi sektoriai sugadina kietojo disko serviso zonas, todėl tiesioginės prieigos prie duomenų nebėra, tokiu atveju problemas sprendžiama duomenų atkūrimo įrangos pagalba, net ir esant didesniems pažeidimams įranga gali atjungti kai kurias galvutes arba atrinkti zonas kuriuose yra blogų sektorių, taip nuskaitant tik sveiko disko paviršių. Jei situacija rimtesnė, naudojamas dulkių nepraleidžiantis kambarys, diskas yra ardomas ir vykdoma vidinių detalių diagnostika. Kartais užtenka atstatyti užstrigusias galvutes, o kartais reikalingas ir naujas galvučių komplektas. Problema sukelia tinkamų galvučių parinkimas, HDD donarų paieška yra atskira tema užimanti labai daug laiko ir resursų, surasti atitinkančias detales yra labai sudėtinga, reikalingas identiškas diskas (pvz. HDD diskas kurio serijinis numeris skiriasi keliais skaičiais), o ir tolimesnis kietojo disko duomenų atkūrimas gali parodyti, kad vieno donoro nepakaks. Statistiškai, 7 iš 10 duomenų atkūrimų operacijų įvykdoma naudojant duomenų atkūrimo įrangą, o likusiems prireikia mechaninio įsikišimo.

Kiek kainuoja atkurti duomenis iš HDD disko?

HDD duomenų atstatymo kaina priklauso kelių svarbių faktorių, jei prieigą prie duomenų galima atstatyti duomenų atkūrimo įrangos pagalba, įprastinė kaina siekia apie 120-150 eurų. Tai gali būti tiek pilnas duomenų atkūrimas, tiek etapinis atstatymas (kai atkuriamas tik tam tikras procentas duomenų). Pastaruoju metodu bendraujama su klientu, jei ištrauktų duomenų pakanka – darbai stabdomi, o kaina lieka tokia pati kokia ir buvo sutarta. Jei reikalingi likusieji duomenys, kurie nebuvo atkuri pirmu bandymu, aptariamas sekantis duomenų atstatymo etapas, tai gali būti tiek donorinio disko paieškos, tiek mechaniniai darbai ardant diską. Jei diskas yra stipriai sugadintas nuo pat pradžių ir įranga negalima atkurti prieigos prie duomenų, kaina yra kur kas didesnė. Mechaninis įsikišimas ir/ar donarinio disko paieškos kur kas apsunkina duomenų atstatymo procedūra, tokios paslaugos kaina gali siekti 300-400 eurų, ar net daugiau. Svarbu, nenusiteikti anksčiau nei reikia, tiksliai apie HDD disko gedimą galime pasakyti tik jį apžiūrėję, tada ir nustatome tikslią kainą.

Sugedo elektronika, bet
esate iš kito miesto?

Siųskite kurjeriu – tai paprasta!

Ne tik gelbėjame Klaipėdiečius praktiškai visais elektronikos klausimas, bet nuo šiol aptarnaujame ir visą Lietuvą! Užpildyk užsakymo formą, supakuok sugedusį įrenginį ir siusk jį mums! Jūsų elektronika pasirūpinsime mes!

Įrenginių siuntimo remontui taisyklės.

Kaip saugiai supakuoti įrenginį?

Kaip siuntą perduoti kurjeriui?

TURITE TURTO DRAUDIMĄ?

Ar žinojote, kad būsto turto draudimas gali sutaupyti pinigų? Sugedus televizoriui, kompiuteriui, telefonui ar kitai namų elektronikai kreipkitės į mūsų specialistus, išrašysime defektinį aktą – taip draudimas kompensuos dalį remontui išleistos sumos!

Kodėl svarbu pasirinkti tinkamą talpyklą, duomenims laikyti.

Duomenų atkūrimas iš HDD disko yra painus ir sudėtingas procesas, o ir kainuoja daug. Išvengti tokios nelaimės padės keli paprasti žingsniai, vienas iš jų – duomenims skirta laikyti talpykla. Tai reiškia, naujas išorinis kietasis diskas (arba SSD diskas jei leidžia piniginė), kuris bus naudojamas tik duomenų laikymui, o ne filmam parsisiųsti ar kitiems laikiniems failams įrašyti/ištrinti. Renkantis talpyklą svarbu naudoti naujus HDD/SSD diskus, seni diskai gali turėti blogų sektorių arba didelį kiekį apdorotos informacijos (kas iš esmės irgi gali kenkti), atkūrus duomenis siūlome įsigyti naują išorinį HDD diską, duomenų laikymui. Toks 1tb diskas kainuoja vos 50 eurų – miegosite tikrai ramiau, žinodami, kad ką tik atkurti duomenys yra saugūs, naujame HDD diske.

Duomenų atkūrimas iš HDD naudojant šiuolaikinę įrangą.

Duomenų atstatymas iš hdd diskų atliekamas naudojant pažangiausią įrangą Europoje, didžiajai daliai atvejų naudojame ACELab PC-3000 įrangos paketą, tai bene pažangiausia duomenų atkūrimo įranga šiandieninėje rinkoje. Kitais atvejais naudojame panašią paskirtį atliekantį įrankį MRT Lab Pro, tai iš esmės paprastesnė anksčiau minėtos įrangos versija. Vien įrangos neužtenka, jei nežinai kaip ja naudotis! Mūsų duomenų atstatymo specialistai nuolat tobulina žinias, konsultuojasi su įrangos gamintojais, dalyvauja mokimuose. Situacijose kai reikalingas kietojo disko išardymas, naudojamas dulkių kambarys, užtikrinantis švarią darbo aplinką ir tai dar ne viskas. Kiekvienas prisilietimas prie išardyto disko yra ypatingai trapus, įvairioms mechaninėms dalims naudojami profesionalūs stovai bei tam suprojektuoti įrankiai, juos aprūpina HDDSurgery ir kiti tiekėjai. Nuolatinis rinkos tobulėjimas reikalauja naujų investicijų, tad atsiradus naujai technologijai, esame priversti ieškoti būdų, kaip ją pritaikyti duomenų atstatymo paslaugose.

Kiek procentų prarastų duomenų galima atkurti?

Neslėpsime tai kas yra akivaizdu, duomenų atkūrimas iš HDD diskų nėra visad sėkmingas procesas, priklausomai nuo pažeidimų ir kietojo disko gedimo, gali skirtis atkuriamų duomenų kiekis. Kartais tarp atkurtų duomenų atsiduria ir pažeisti failai, kurių tinkamai panaudoti nepavyks. Kalbėdami apie HDD duomenų atkūrimą visad įspėjame, kad tam tikra dalis failų gali likti neatkurta, tai dažniausiai yra vos keli procentai duomenų. Rečiau pasitaiko dalinis duomenų atkūrimas, kada galima atkurti 1/3 kiekį duomenų, o visi kiti lieka nepasiekiami arba reikalauja kito etapo. Etapinis hdd duomenų atkūrimas vykdomas tik tokiu atveju, kai duomenų nepakanka arba diskas nuo pat pradžių yra stipriai pažeistas. Tokio tipo paslaugos ne retai reikalauja donorinių diskų paieškos, HDD galvučių keitimo ar kitų mechaniškai atliekamų darbų.

NORITE PAKLAUSTI?

Užduokite klausimą elektronikos serviso specialistams! Duomenų atkūrimas iš HDD ir visos jo subtilybės suprantamai! Pasidalinsime ilgamete patirtimi, sužinok kaip vyksta duomenų atstatymas Klaipėdoje! Konsultacija visiškai nemokama!

NETURITE GALIMYBĖS ATVYKTI?

Esate iš kito miesto? Ne bėda, galite atsiųsti mums duomenis paštu ar kurjeriu, tokia pat tvarka kaip ir visiems, atliksime apžiūrą, nustatysime įkainius ir pasiūlysime duomenų atkūrimo paslaugą. Nesvarbu koks miestas, duomenis atkursime kiekvienam! Užpildykite formą ir laukite atsakymo!

Dažniausiai užduodami klausimai susiję su HDD kietaisiais diskais.

Duomenų atstatymas iš hdd disko gali būti painus ir nesuprantamas dalykas, padedame suprasti kaip tai veikia, bei duomenų atkūrimo problemas, su kuriomis susiduriame.

Tai pakankamai paprasta, svarbu laikytis kelių svarbių taisyklių. Kai diskas įjungtas stengtis jo nejudinti, o svarbiausia jokiu būdu nenumesti ar nesutrenkti. Atjungiant išorinį kietąjį diską naudoti saugaus atjungimo funkciją. Jei esate tikrai susirūpinę dėl savo duomenų, siūlome nenaudoti disko kitiems reikalams, apart failų saugojimo, taip prailginsite HDD gyvavimo trukmę.

Jei pastebėjote, kad kompiuteris sulėtėjo arba išorinis kietasis diskas lėtai atidaro failus, laikas sunerimti. Taip pat dažnas pastebi ir atsiradusius pašalinius garsus, sklindančius iš kietojo disko vidaus. Tai traškėjimą primenantis garsas, gerai tikrai nežadantis. Kai susiduriate su tokia situacija, disko naudoti nerekomenduojame, būtina patikrinti disko būklę ir imtis atitinkamų veiksmų. Disko „sveikatą” galite pasitikrinti ir patys, atsisiuntę programėlę kaip HDD Sentinel. Jei diskas turi blogų sektorių, rekomenduojame pasidaryti atsarginę kopiją ir įsigyti naują HDD diską, kitu atveju duomenų atkūrimas iš HDD gali tapti labai reali išlaidų kryptis.

Užšifruotų diskų atstatymas galimas tik žinant slaptažodžius, jei klientas juos turi – viskas yra įmanoma. Jei šifruotės kodo nežinote, arba kaip pavyzdys – duomenis užšifravo virusas, deja atkūrimo šansai stipriai sumažėja. Tokiu atveju yra nedaug ir juos gvildename individualiai. Kaip bebūtų, jei šifruojate savo duomenis – būtinai išsisaugokite slaptažodžius.

Renkantis HDD diską vertėtų pasidomėti į tam tikras specifikacijas, bet prieš pradedant paieškas įvertinkite rinkos naujovę – SSD diskus. Jie kur kas greitesni ir nebijo smūgių, SSD diską galima įsigyti tiek kompiuteriui, tiek talpyklos (išorinio kieto disko) forma. Senojo tipo HDD diskus dažniausiai renkasi tie vartotojai, kuriems reikia labai didelės talpos (2-4 TB ir daugiau), tokiu atveju siūlome nesirinkti pradinio lygio modelių kaip (pvz. WD Green, seagate barracuda), geriau rinktis aukštesnės klasės HDD diskus kaip Seagate IronWolf ar skyhawk, WD Black/Red/Purple. Jie gali būti pritaikyti didesnėms apkrovoms ir yra saugūs naudoti ne tik namų vartotojams bet ir serveriams ar stebėjimo kameroms.

Taip, duomenis atkuriame ne tik iš įprastų 2.5″ colių HDD diskų, bet ir didesnių 3.5″ diskų, sutinkamų stacionariuose kompiuteriuose, NAS sistemose ar tam tikrose saugyklose.

Kietojo disko remontas nėra galimas, bet koks bandymas ardyti diską pačiam dažniausiai baigiasi tragedija, klientas lieka be duomenų ir kietojo disko. Jokiu būdų neardykite kietojo disko, tai tik apsunkins darbus duomenų atstatymo specialistams. Kietieji diskai nėra pataisomi, jei gedimas mechaninis, galimas tik duomenų atstatymas, visais atvejais jums reikės kito HDD disko.

Atsakymas yra – taip, bet tai nėra toks pat lengvas procesas (jei tai galima pavadinti lengvu) kaip duomenų atstatymas standartinėmis sąlygomis. RAID sistema gali būti naudojama keliais tikslaus, tiek siekiant didesnio greičio, tiek kuriant atsargines kopijas. Tik išnagrinėję kokius RAID nustatymus naudojo vartotojas, galime pasakyti kokių rezultatų galima tikėtis atstatant duomenis.

Galime atkurti duomenis ir iš hibridinių HDD diskų, tiesa sakant daugelis naujų HDD diskų naudoja panašias technologijas, apjungiant mechanines dalis ir atminties mikroschemas. Tokie atkūrimai yra sudėtingi ir kol kas sutinkami retai, manoma, kad ateityje jų tik daugės. Atstatymo procesas stipriai nesiskiria nuo įprasto HDD disko duomenų atkūrimo, tačiau problemas gali sudaryti ir sugedės atminties modulis ar kita valdanti mikroschema.

Daugiau nei dešimt metų patirties.

Elektronikos remonto srityje mes ne naujokai, įmonės veikla vykdoma jau daugiau nei dešimtmetį, o Duomenų atkūrimas iš HDD atliekame kelis metus.

Pažangiausia atkūrimo įranga.

Duomenims atstatyti naudojame pažangiausią įrangą, tad duomenų atstatymas iš HDD disko vyksta kaip niekad sklandžiai, daugelis operacijų įvyksta per 1-2 savaites.

Ne tik duomenų atstatymas iš HDD diskų.

Jei duomenys dingo iš kitų tipų laikmenų, kaip kad SSD, SD kortelės ar USB flash atmintukai – kreipkitės. Duomenų atkūrimas iš HDD nėra vienintelė mūsų duomenų atkūrimo sritis.

Duomenų atkūrimas iš HDD diskų.

Kietojo disko duomenų atkūrimas vyksta ne pirmus metus, galime pasigirti pažangiausią įranga ir apmokytais specialistais, nuolat tobuliname įgūdžius, kad paslaugos vyktų dar sklandžiau!

Title