Pasibaigė Windows 7 galiojimas

Kas daryti dabar?

Ilga laiką laikytas operacinių sistemų karaliumi, Windows 7 baigėsi. Daugeliui vartotojų tai buvo favoritas, kurį tik ne taip seniai pakeitė Windows 10. Deja nuo 2023 metų sausio mėnesio oficialus Windows 7 galiojimas buvo nutrauktas.

Ką galime pasiūlyti:

Ką reiškia Windwos 7 end of life (EOL) – Panikuoti nereikia! Baigėsi Windows 7 palaikymas, bet per naktį niekas nepasikeitė. Tai reiškia, kad nuo 2023 metų sausio mėnesio nebegausite jokių atnaujinimų, susijusių su šia operacinė sistema. Tai nėra naujiena, apie Windows 7 pasitraukimą buvo pranešta prieš kelis metus.

Turėtumėte nustoti naudotis Windows 7 – Svarbu suprasti, kad pasibaigus Windows 7 palaikymui nebegausi saugumo atnaujinimų, tai reiškia, kad tam tikros operacinės gali tapti labai sunkios. Pavyzdžiui saugus naršymas internete, prisijungimas prie bankinių puslapių ar tiesiog pirkimas internetinėje erdvėje. Operacinė sistema be saugumo atnaujinimų yra lengvas taikinys programišiams, virusams bei kitoms kenkėjiškoms programoms.

Jums nereikia naujo kompiuterio – Siūlome neskubėti su naujo kompiuterio pirkimo, daugelis kompiuterių gali būti atnaujinti į Windows 10 operacinę sistemą, tai galime atlikti ir mes. Paslauga apima duomenų perkėlimą, operacinės sistemos perrašymą, tvarkyklių konfigūravimą, jei reikia – kompiuterio paspartinimą SSD disku ar RAM atminties praplėtimu.

Vis dar galima atsinaujinti į Windows 10 – Nors Windows 7 galiojimas pasibaigė, išlikusi licencija gali būti panaudota atsinaujinant į Windows 10. Tokiu atveju mokėti reikia tik už paslaugą (kuri siekia 35-50 eur), o licencijos klausimas išsprendžiamas panaudojant seną Windows 7/8/8.1 kodą. Šiomis paslaugomis jau pasinaudojo ne vienas klientas, nepraleiskite progos ir jūs!

KUR KREIPTIS?

 I-V 9:00-18:00 VI 10:00-15:00

Atsinaujinimas į Windows 10 – geriausias sprendimas.

Jei ketinate naudotis tuo pačiu kompiuteriu toliau, atsinaujinimas į Windows 10 yra vienintelis priimtinas sprendimas. Nepamirškite: panaudojus seną Windows 7 licenciją, naujos pirkti nereikės, o visus perrašymo darbus, įskaitant duomenų perkėlimą ir konfigūravimą gali atlikti mūsų specialistai. Jei kompiuteris neatitinka reikalavimų, galime ir paspartinti. Geriausia žinia: tai nėra brangi paslauga, panaudojus seną Windows 7/8/8.1 licenciją, atnaujinimas su duomenų perkėlimu jums kainuos apie 35-50 eurų.

Dažniausiai užduodami klausimai susiję su Windows 7 pasibaigusiu galiojimu.

Jei baigėsi Windows 7 ir galvojate ar nauja operacinė sistema veiks su jūsų kompiuteriu, skaitykite žemiau. Pasistengsime atsakyti kuo daugiau aktualių klausimų.

Panaudojant seną Windows 7/8/8.1 licenciją, atnaujinimo kainą sudarys tik paslaugos atlikimo darbai: operacinės sistemos perrašymas iš Windows 7 į Windows 10, duomenų išsaugojimas ir  perkėlimas, tvarkyklių konfigūravimas, būtiniausių programų įdiegimas. Šios paslaugos kaina nuo 35 eurų.

Tikrai ne visais atvejais, jei kompiuteris buvo pirktas su legalia Windows 7, 8 arba 8.1 licencija jūsų turimas kodas tiks ir Windows 10. Kadangi Windows 7 neturėjo skaitmeninės licencijos, viskas priklauso nuo lipduko būklės kuris dažniausiai randamas ant dugno. Jei skaičiai įskaitomi ir lipdukas nutrintas ar kitaip pažeistas, jums pasisekė. Belieka tik perrašymo paslauga (jei reikia ir duomenų perkėlimo), kuri tikrai nėra tokia brangi kaip, kad nauja licencija.

Prisiminkite, kad be apsaugos atnaujinimų gali būti keblu naudotis tam tikromis programomis, kaip kad populiariosios interneto naršyklės (Chrome, firefox, t.t.), veikiausiai bus daug sudėtingiau prisijungti prie bankinių sistemų ar kitų paskyrų su padidintos saugos reikalavimais.

Taip! Neturint licencijos ar neatitinkant sisteminių reikalavimų, arba tiesiog nenorint, visados galima rinktis kitas – mažiau žinomas operacinės sistemas kaip kad Linux Ubuntu. Šiuolaikinės Linux sistemos yra kur kas paprastesnės ir lengviau perkandamos nei seniau, taip pat pilnai pritaikytos atlikti visas pagrindines funkcijas.

Jei jūsų kompiuteris neatitinka rekomenduojamų Windows 10 reikalavimų, išsigąsti nereikėtų. Windows 10 palaikymas yra ganėtinai lankstus, didesnė problema gali būti tvarkyklių (driverių) pritaikymas bei bendras sistemos veikimo greitis. Jei operatyvioji atmintis nesiekia 4GB, stipriai rekomenduojame jos pridėti bent iki 4GB. Taip pat verta pasitikrinti kietojo disko būklę. Šias paslaugas galime atlikti ir mūsų servisuose.

Dar pilnai kojų apšilti nespėjusi Windows 11 skamba patraukliai tačiau retas kuris gali pasinaudoti šia naujiena. Palaikomų kompiuterių sąrašas (o tiksliau specifikacija) yra ganėtinai aukšta, tad daugelis senesnių nei 4-5 metai kompiuterių Windows 11 tiesiog nepalaiko. Nereiktų nusiminti, Windows 10 iš esmės yra labai panašus produktas, išbaigtumu netgi geresnis.

Jei turite patirties su programinės įrangos perrašymu – taip, atsinaujinti galite ir pats. Jei nesate šios srities žinovas, geriau darbus palikti specialistams. Diegiant Windows 10 į senesnius kompiuterius neretai susiduriama su tvarkyklių (driver’iu) nesuderinamumu, tad reikalingi įgūdžiai norint tinkamai sukonfigūruoti operacinę sistemą. Kita tema yra apie duomenų išsaugojimą, ne visais atvejais duomenis gali pavykti išsaugoti savarankiškai.

Jei nesate tikri ką daryti – pasitarkite.

Mes esame tam, kad padėtume!

Jei neapsisprendžiate ar keisti kompiuterį, ar atsinaujinti Windows, o gal paspartinti seno kompiuterio „geležį” – kreipkitės į specialistus. Mes surasime jums labiausiai tinkantį varianta, pakonsultuosime iškilusiais klausimais bei atliksime sutartus darbus. Paprasčiau nebūna!

Galime įdiegti naują OS

Jei pasibaigė Windows 7, galime pasiūlyti atsinaujinti į naujesnę, kur kas saugesnę bei greitesnę operacinę sistemą, nesvarbu ar tai bus Windows 10 ar Linux Ubuntu.

Galime pagreitintį jūsų PC.

Pasigedote greičio? Galime jūsų kompiuteriui pridėti daugiau atminties ar pakeisti kietąjį diską į naujos kartos SSD. Senas kompiuteris ir vėl veiks kaip naujas!

Galime paimti iš namų.

Jei neturime galimybės pristatyti kompiuterio, galime atvykti ir pasiimti jį patys! Aptarnaujame visus klientus Klaipėdos miesto teritorijoje. Pristatymo paslaugos nuo 10 eurų!

Atliekame ir kitas remonto paslaugas.

Domina elektronikos remontas Klaipėdoje? Galime pasigirti šiuolaikiškomis dirbtuvėmis, aukštos kvalifikacijos specialistais bei aptarnaujamų įrenginių tipais. Nuo telefonų iki kavos aparatų!