fbpx
Duomenų atkūrimas iš SSD diskų2021-12-31T11:38:51+00:00

Duomenų atkūrimas iš SSD diskų.

Reikalingas duomenų atstatymas iš SSD diskų? Padėsime jums susigražinti ne tik nuotraukas, darbinius failus bet ir prarastas akimirkas!

Tamsiausia valanda dažniausiai užklumpa netikėtai, pradingo svarbūs darbo dokumentai, asmeninės o gal vestuvių fotografijos? Svarbiausius dalykus patikėkite tik specialistams, ilgametės patirties ir šiuolaikinės įrangos dėka, failus  atkuriame 9 iš 10 atveju. 

Pasirinkite vietą:

Taikos pr. 48, Klaipėda

 I-V 9:00-19:00 VI 10:00-18:00

Tilžės g. 52D, elektronikos servisas.

 I-V 9:00-18:00 VI 10:00-15:00

Dirbame ir visoje lietuvoje!

Siųskite kurjeriu, tai paprasta!

KOKIŲ DUOMENŲ ATKŪRIMO PASLAUGŲ JUMS REIKIA?

Ar SSD diskai irgi genda?

Išnagrinėjus SSD diskų veikimo principą galime teigti, kad tai toli gražu nėra patvaresnis technologija už gerai pažystamus HDD diskus. Kadangi SSD diskai neturi judančių dalių, visa informacija kaupiama NAND tipo atminties moduliuose, tai iš esmės yra pagrindas dėl kurio SSD diskai turi didelį greičio pranašumą skaitant, bei rašant duomenis (lyginant su senos kartos HDD diskais), deja tokio tipo atmintis su laiku degraduoju, tai ypač būdinga biudžetinės klasės SSD diskams, kuriuose atliekama daug įrašymo/trynimo funkcijų.

Kas atsitinka sugedus SSD diskui?

Pateikiant jums supaprastintą versiją, dažniausiai jūsų duomenys tampa nepasiekiami dėl sugedusių NAND atminties modulių, daugeliu atveju tai įvyksta dėl natūralios degradacijos įrašant bei trinant informaciją. Šių dienų SSD diskai SSD naudoja SLC, MLC bei TCL atminties modulius, iš kurių TCL yra populiariausias. Kiekviena rūšis turi savų pliusų bei trūkumų, pavyzdžiui SLC (Single-Level Cell) tipo atminties moduliai laikomi patikimesniais, bet žvelgiant iš gamybinio proceso pusės užima daugiau vietos ir yra brangesni, dėl šios priežasties buvo pradėta gaminti suspaustus modulius (MLC, TCL, QLC), jie iš tokioje pačioje erdvėje sutalpino daug daugiau informacijos, deja paaukodami bendra patikimumą, patvarumą ir greitį. Didžiausią dėvėjimąsi SSD diskai patiria įrašant bei trinant informaciją, kiekvienas atminties modulis turi ribotą kiekį įrašymų bei ištrinimų (duomenų skaitymas nekenkia), tai ypač aktualu jei diske naudojamos pigiausios rinkoje esančios dalys, taip degradavęs diskas gali sugesti bet kurią akimirką, net jei programėlės rodančios SSD „sveikatą” nieko blogo nemato.

Kaip vyksta duomenų atkūrimas iš SSD disko?

Viskas priklauso nuo diską ištikusio gedimo, dažnu atveju sugenda sisteminiai SSD blokai, kurie taip pat degraduoju kaip ir visi kiti jūsų duomenis laikyti naudojami blokai. Sisteminiuose atminties vietose laikoma toki svarbi kaip informacija kaip transliatorius (ang. translator), tai iš esmės yra programos dalis atsakinga už duomenų atvaizdavimą vartotojui, be translatoriaus pagalbos, jūsų duomenys tėra nuliukų bei vienetukų kratinys. Iš tokios informacijos nėra jokios naudos. Sugedus sisteminiams atminties failams, ssd disko procesorius nebeperskaito transliatoriaus programos ir duomenys nebėra suprantami. Ištaisyti tokį gedimą gali pažangi duomenų atkūrimo sistema, kuri prisijungusi prie disko gali emuliuoti transliatoriaus darbą ir specialistui leidžia nuskaityti duomenų blokus. Toliau vyksta kiti atkūrimo darbai, kai atrenkami sugadinti ir sveiki failai, nuskaitomas disko atvaizdas. Pasitaiko ir sudėtingesnių gedimų, gali sugesti SSD disko procesorius, būna ir tokių NAND atminties gedimų, kai atkūrimo nebepadeda. Vertėtų neapsigauti, duomenų atkūrimas yra sudėtingas ir skirtingas procesas.

Kiek kainuoja atkurti duomenis iš SSD disko?

Nors kiekviena situacija yra individuali, apibendrinant galima teigti, kad duomenų atkūrimas iš SSD diskų yra brangi paslauga, skaičiuojant vidurkį, tai gali būti apie 200-300 eurų. Šiame kainų aspekte atsiduria visi SSD diskai kuriems duomenis pavyksta atkurti naudojamos įrangos pagalba. Jei diskui reikalingas gilesnis atkūrimas, kaina gali kilti dar kelis kartus. Įkainius gali koreguoti ir sugaištas laikas, kartais susiduriame su tokiais lėtais atkūrimo greičiais, kad duomenų atstatymas iš SSD disko trunka net po kelias savaites, savaime aišku, kad tokie procesai kainuoja brangiau. Verta paminėti, kad atkūrimo įranga vienu metu gali dirbti tik su vienu disku. Tikslią kainą visados pasakome apžiūrėję diską ir įvertinę bendrą situaciją, galutinį sprendimą ar traukti duomenis priima klientas.

Sugedo elektronika, bet
esate iš kito miesto?

Siųskite kurjeriu – tai paprasta!

Ne tik gelbėjame Klaipėdiečius praktiškai visais elektronikos klausimas, bet nuo šiol aptarnaujame ir visą Lietuvą! Užpildyk užsakymo formą, supakuok sugedusį įrenginį ir siusk jį mums! Jūsų elektronika pasirūpinsime mes!

Įrenginių siuntimo remontui taisyklės.
Kaip saugiai supakuoti įrenginį?
Kaip siuntą perduoti kurjeriui?

TURITE TURTO DRAUDIMĄ?

Ar žinojote, kad būsto turto draudimas gali sutaupyti pinigų? Sugedus televizoriui, kompiuteriui, telefonui ar kitai namų elektronikai kreipkitės į mūsų specialistus, išrašysime defektinį aktą – taip draudimas kompensuos dalį remontui išleistos sumos!

Kas yra TBW ir kodėl renkantis SSD diską reikia į tai atkreipti dėmėsį.

TBW (Terabytes Written) – tai  teorinis duomenų kiekis kurį SSD diskas gali įrašyti iki jam sugendant. Renkantis SSD diską, išties verta atsižvelgti į šį vienetą, net kai gamintojai apie tai garsiai nekalba. Pavyzdžiui SAMSUNG 860 EVO 500GB SSD diskas turi 600 TBW reitingą, o 1TB – net 1,200 TBW. Tai labai didelis kiekis duomenų, tokių SSD teoriškai turi užtekti daugeliui metų. SSD veikimo principas yra sukurtas taip, kad pagrindinis dėvėjimasis vyksta trinant bei įrašant failus, failų skaitymo metu SSD nesidėvi. Prieš renkantis SSD diską, atsižvelkite ne tik į greitį – patvarumas yra taip pat didelis faktorius.

Duomenų atstatymas is SSD diskų, naudojant pažangiausią įrangą!

Duomenų atstatymas iš SSD diskų atliekamas naudojant pažangiausią įrangą Europoje, didžiajai daliai atvejų naudojame ACELab PC-3000 įrangos paketą, tai įrankis leidžiantis ne tik patekti į daugumos SSD diskų servizines zonas, bet ir galintis atkurti pažeistas transliavimo programas, nuskaityti atminties blokus ir juos vėliau atkurti. Vien įrangos neužtenka, jei nežinai kaip ja naudotis! Mūsų duomenų atstatymo specialistai nuolat tobulina žinias, konsultuojasi su įrangos gamintojais, dalyvauja mokimuose. Tik turint pažangią šiandieninę įrangą ir būtinas žinias galime užtikrinti sklandų duomenų atkūrimą iš SSD diskų.

Kiek procentų prarastų duomenų galima atkurti?

Neslėpsime tai kas yra akivaizdu, duomenų atstatymas iš ssd diskų nėra visad sėkmingas procesas, priklausomai nuo pažeidimų ir SSD gedimo, gali skirtis atkuriamų duomenų kiekis. Kartais tarp atkurtų duomenų atsiduria ir pažeisti failai, kurių tinkamai panaudoti nepavyks. Kalbėdami apie duomenų atstatymą iš SSD diskų visad įspėjame, kad tam tikra dalis failų gali likti neatkurta, tai dažniausiai yra vos keli procentai duomenų. Rečiau pasitaiko dalinis duomenų atkūrimas, kada galima atkurti 1/3 kiekį duomenų, o visi kiti lieka nepasiekiami arba reikalauja kito etapo. Etapinis duomenų atstatymas vyksta tik tada, kai reikiamų failų nepavyksta atkurti pirmuoju kartu, tada naudojami kiti metodai, kartais net tokie drastiški metodai kaip atminties modulių šaldymas arba kaitinimas. Visgi statistiškai po atkūrimo 9 iš 10 vartotojų lieka patenkinti ir sekančio etapo neprireikia.

NORITE PAKLAUSTI?

Užduokite klausimą elektronikos serviso specialistams! Duomenų atkūrimas iš SSD diskų ir visos jo subtilybės suprantamai! Pasidalinsime ilgamete patirtimi, sužinok kaip vyksta duomenų atstatymas Klaipėdoje! Konsultacija visiškai nemokama!

NETURITE GALIMYBĖS ATVYKTI?

Esate iš kito miesto? Ne bėda, galite atsiųsti mums duomenis paštu ar kurjeriu, tokia pat tvarka kaip ir visiems, atliksime apžiūrą, nustatysime įkainius ir pasiūlysime duomenų atkūrimo paslaugą. Nesvarbu koks miestas, duomenis atkursime kiekvienam! Užpildykite formą ir laukite atsakymo!

Dažniausiai užduodami klausimai susiję su SSD diskais.

Padedame suprasti bendrą SSD diskų veikimo principą, bei duomenų atkūrimo problemas, su kuriomis susiduriame.

Jei sekate šiandienines tentencijas, greičiausiai pastebėjote, kad rinkoje esama labai pigių SSD diskų, o jų greičiai ne ką mažesni, nei tų, už kuriuos prašoma du ar tris kart daugiau. Tai yra teisinga informacija tik iš dalies, pavyzdžiui skaitymo greitis yra matuojamas trumpą laiką, tad kokybiškesni ir pigiau pagaminti SSD diskai rodo tokius pat didelius greičius, bet jei testą atlikti ilgą laiką, pigesnis diskas praranda dalį savo greičio, o brangesnis išlaiko tokį pat greitį iki galo. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių. Daug ką lemia naudojamas SSD disko procesorius, atminties modulių konfigūracija bei bendras gamintojo dėmesys kuriant produktą. Beveik visi budžetinės linijos SSD diskai naudoja tuos pačius procesorius (PHISON ir kiti), o didesni gamintojai turi savo dedikuotus gaminius. Iš esmės nereikšmingas dalykas gali labai pasitarnauti sugedus diskui, kada reikalingas SSD duomenų atstatymas. Toks pat pavizdys gali būti pateikiamas ir atminties moduliuose, pigesnis 500GB SSD diskas gali turėti tik vieną atminties modulių grupę, o štai premium tipo SSD diskuose atminties moduliai bus padalinti į kelis atskirus, taip sumažinant papildomą stresą operacijų metu bei suteikiant galimybę išpildyti kitas technologijas kaip cache’ingas ar daugiau vietos serviso zonai. Ką rekomenduojame mes? Rinktis ne pigiausią, o kokybišką SSD diską, tarp tokių yra gamintojai kaip Samsung, Intel, Crucial.

Duomenų atkūrimas yra sudėtingas procesas, dažnai klientas nesuvokia kaip šis procesas vyksta ir neįvertina paslaugos įkainių. Visų pirma daug kas remiasi į naudojamą įranga, kurios vertė siekia dešimtis tūkstančių eurų, o palaikymas (periodiškai mokamas už atnaujinimus) šimtais eurų. Prie to dar prisideda sugaištas laikas, kuris kiekvieną kartą skiriasi. Natūraliai, jei duomenų atkūrimas iš SSD diskų trunka ilgai, paslaugos kaina irgi yra didesnė. Duomenų atkūrimo specialisto paruošimas taip pat reikalauja daug investicijų ir laiko, tad išgirdę kainą, nenustebkite. Jei duomenų atstatymas iš SSD diskų kainuoja 200 ar 300 eurų – tai normalu.

Taip – galima, tačiau tai tikrai nėra lengvas grobis! Kaip žinia Apple naudoja specifinius SSD diskus, dažnu atveju tinkančius tik Apple kompiuteriams. Iš tokių diskų atkūrimas yra galimas, jei diskas yra ištraukiamas, tam tikruose (ypač naujuose) Macbook modeliuose SSD diskai gali būti integruoti į pagrindinę plokštę, atkūrimas iš tokių SSD diskų yra ypatingai sudėtingas, dažniau siūloma sutaisyti patį kompiuterį, nei bandyti duomenis atstatinėti iš atminties modulių.

Taip, duomenis atkuriame ne tik iš įprastų SSD diskų su SATA sąsaja, bet ir kitų formos faktorių, M.2 Nvme ar msata. Taip pat tam tikrų Apple kompiuterių SSD diskų. Tam tikrais atvejais duomenis galime ištraukti ir iš pagrindinėse plokštėse integruotų SSD diskų.

Taip, deja būna ir tokių atvejų. Jei jokia duomenų atkūrimo įranga negali padėti, lieka keli kiti būdai. Tai gali būti sudėtingas duomenų nuskaitymas tiesiai iš atminties modulių (skaitoma iš nulituoto nand atminties modulio), toks duomenų atkūrimas vyksta konsultuojantis su kitų šalių duomenų atkūrimo partneriais, tai ypač sudėtingas procesas galintis užtrukti net kelis mėnesius. Net ir atkūrinėjant tokiu būdu, drąsiai teigti, kad duomenis pavyks atkurti negalime. Statistiškai duomenis ištraukiame iš 80% sugedusių SSD diskų, tad baimintis iš anksto tikrai neverta.

Tokio tipo programėlių reikia vengti, programinis duomenų atkūrimas yra apgaulė ir gali atkurti tik dalį nesenai ištrintų failų, operacinės sistemos terpėje. Deja po tokių programėlių, specialistams atkurti duomenis yra daug kartų sunkiau, arba neįmanoma. Ne kartą teko nuliūdinti klientus, dėl tokios diagnozės. Stipriai rekomenduojame kreiptis į duomenų atkūrimo centrus, o ne bandyti eksperimentuoti. Taip šansų išsaugoti duomenis yra kur kas daugiau.

Toks nerimą keliantis klausimas kyla ne vienam vartotojui, visgi sunerimti neverta. Kaip žinoma SSD diskai informaciją kaupia atminties moduliuose, kurie iš esmės yra mikroschemų rinkiniai. Tokie ilgai nenaudojami elektriniai komponentai pradeda praleisti elektronus, to pasekoje atminties moduliuose laikoma informacija tiesiog pradingsta. Jei jūsų informaciją pilnai veikiančiame diske yra šifruota kaip „0 1 1”, tuščiame diske ji bus „0 0 0”, būtent toks likimas ištinka ilgai nenaudotą SSD diską (ar kita atminties modulius naudojantį prietaisą, be elektros šaltinio). Gera žinia ta, kad neįjungtas diskas su informacija gali prabūti metų metus, gamintojai jau yra pasimokę su pirmos kartos SSD diskais, kurie turėjo šiais problemas. Šiuolaikiniuose diskuose tai kur kas rečiau sutinkama problema. Vienaip ar kitaip, nerekomenduojame palikti SSD diskų nenaudojamų labai ilgus laiko tarpus.

Galime atkurti duomenis iš 85% SSD diskų, likusiam procentui tenka naujai išleisti SSD diskai, kurių palaikymas atsiranda kiek vėliau (paprastai po 1-2 metų, po išleidimo). Net jei SSD diskas šiuo metu nėra palaikomas, galime jus informuoti, kai tokia galimybė atsiras.

Etapinis duomenų atstatymas reiškia, kad diskas yra stipriai pažeistas ir visų duomenų atkurti vienu kartu nepavyks. Su klientu aptariama paslaugos kaina ir tikimybė atkurti dalį duomenų. Po atkūrimo operacijos atlikimo klientas įvertina ar tarp atstatytų duomenų yra reikiama informacija, jei duomenų nepakanka, duomenų atstatymo specialistai siūlo sekanti etapą, kurio metu būtų bandoma atkurti likusius failus iš pažeistų disko vietų. Etapų skaičius gali priklausyti nuo kliento poreikių, tokie etapiniai atkūrimai užtrunka daug laiko ir yra laikomi vieni brangiausių paslaugų.

Daugiau nei dešimt metų patirties.

Elektronikos remonto srityje mes ne naujokai, įmonės veikla vykdoma jau daugiau nei dešimtmetį, o duomenų atkūrimas iš SSD diskų atliekame kelis metus.

Pažangiausia atkūrimo įranga.

Duomenims atstatyti naudojame pažangiausią įrangą, palaikome daugelį SSD disku gamintojų ir galime duomenis atkuri greitai ir saugiai. Jei situacija leidžia, atkūrimas vyksta be papildomų litavimo darbų.

Duomenų atstatymas iš smulkių laikmenų.

Lažinamės, kad pagalvojote apie sulaužyta SD kortelę ar USB atmintuką, taip tai visiška tiesa! Duomenų atstatymas net iš smulkių SD ar Micro SD kortelių, USB flash atminties tipo raktų, kitų smulkių kortelių. Padėsim kiekvienu atveju!

Duomenų traukimas iš atminties mikroschemų.

Duomenų atstatymas mikroschemų lygyje, ką tai reiškia? Kada nors girdėjote apie duomenų atkūrimą iš aplieto telefono? Arba duomenų atstatymą iš SSD disko? O taip, atliekame net ir pačias sunkiausias paslaugas!

Title