fbpx

Kaip pagreitinti kompiuterį?

Turite ne pirmos jaunystės kompiuterį kurio staiga prireikė? Atžalos nori kompiuterį panaudoti mokslams ar žadate kompiuterį panaudoti darbui nuotoliniu būdu? Viskas skamba labai gražiai, kol įjungtas kompiuteris nepradeda rodyti savo charakterio? Matyt dėl šios priežasties jis ir atsidūrė po dideliu sluoksniu dulkių! Apžvelgsime keletą variantų kaip seną kompiuterį prikelti antram gyvenimui, sužinosite kaip pagreitinti kompiuterį be didelių išlaidų!

Neskubėkite nurašyti, sužinokite ar kompiuterio spartinimas realus!

Pirmas dalykas kurį reiktų padaryti, susižinoti kompiuterio modelį ir ar jis yra veikiantis. Po ilgo nenaudojimo sugenda kompiuterių baterijos ir galimai kiti komponentai, tad įsijunkite ir įsitikinkite ar kompiuteris įsijungia, užsikrauna, ar galima juo kažkiek naudotis. Jei nėra jokių gyvybės ženklų, kompiuterio spartinimas jau keliauja į antrą planą, jums reikalingas kompiuterių remontas

Lėtai veikia kompiuteris? – pakalbėkime kaip jį prikelti antram gyvenimui! Yra keletas labai veiksmingu būdų kaip tai padaryti nenusiraunant plaukų! Paaiškinsime kaip pagreitinti kompiuterio darbą neišleidžiant visų santaupų!

  • Kompiuterio perinstaliavimas – nuolat sulaukiame tokių užklausų kaip „lėtai veikia kompiuteris, ką daryti?”, štai jums ir atsakymas! Švariai perinstaliuota sistema veiks kur kas sklandžiau nei senoji, ši paslauga viena iš greičiausiai atliekamų ir kainuoja visai nedaug, vos 20-30 eurų.

  • Kompiuterio pagreitinimas SSD disku – ši investicija pakeis senos kartos HDD magnetinį diską, nauju, kur kas spartesniu SSD disku. Pajausite ką reiškią greitas kompiuteris! Kietasis HDD diskas yra bene dažniausiai sutinkama detalė, kuri stabdo kompiuterio darbą, pakeitus ją SSD disku – kompiuteris taps lyg su sparnais! Ši paslauga nėra pigi, dėl pačio SSD disko kainos, bet apie tai vėliau.

  • Daugiau atminties, jei trūksta! – Jei kompiuteris turi vos kelis gigabaitus operatyviosios atminties, apie sklandų darbą galite pamiršti, kažkada užtekdavo ir 2GB, o dabar be 4GB niekur! Jei tik reikia įdėsime daugiau RAM atminties, kaina priklausys nuo atminties kiekio ir jos tipo.

Įvertinkite kaip veikia operacinė sistema.

Įsitikinkite, ar jums reikalingas operacinės sistemos perrašymas. Jei kompiuterio darbalaukis pilnas piktogramų, o atidarius interneto naršykle lenda nematyti langai – nėra ką ir svarstyti! Padės tik perrašymas! Tvarkingai instaliuoto kompiuterio darbalaukis paprastai būna praktiškai tuščias, o įdiegtų programų kiekis neviršija dešimties. Labai svarbu instaliuoti tik tas programas, kurių reikia. Taip pat, labai svarbu įdiegti ir suderinti tvarkykles, nuo jų priklauso individualių komponentų (kaip kamera, mikrofonas ar išorinės jungtys).

Kaip pagreitinti kompiuterį

Klausimas, kaip pagreitinti kompiuterio darbą be operacinės sistemos perrašymo irgi užduodamas gan dažnai. To reikalaujama jei kompiuteryje esama svarbios programinės įrangos, kuri gali nebeveikti perrašius sistemą. Deja, iš remonto pusės bandymai tvarkyti esamą operacinę sistemą užima daugiau laiko, o rezultatas ne visada būna toks pat kaip perinstaliuojant. Mes rekomenduojame perinstaliuoti, jei tik tam yra galimybė!

Kompiuterio spartinimas SSD disku.

Lėtai veikia kompiuteris? Neabejotinas lėto kompiuterio kaltininkas, magnetinis kietasis diskas (HDD). Ši technologija ganėtinai sena ir yra pakankamai lėta, kalbant apie duomenų skaitymo ir rašymo greičius. Blogiausia, kad laikui bėgant HDD diskai dėvisi, o ypač kenčia gavę smūgį ar sukrėtimą. Tai išties trapi technologija, kuri per laiką tampa vis lėtesnė ir lėtesnė. Nejučia kompiuteris pradeda veikti vis ilgiau ir sunkiau. Bendrą kietojo disko būklę galima patikrinti atvykus į mūsų bet kurį filialą, arba parsisiuntus programėlę kietojo disko būklei nustatyti (pvz. HDD Sentinel, CrystalDiskInfo, t.t.)

Kaip pagreitinti kompiuterį

Pastebėjus seno kietojo disko pažeidimus, neatidėliodami siūlome dėti naują SSD diską! Taip ne tik pagreitinsite kompiuterio darbą, bet ir investuosite į ateitį! SSD diskai neturi mechaninių dalių, tad yra patvaresnis sprendimas. Ir tai dar ne viskas! Kompiuterio spartinimas SSD disku pagyvins operacinės sistemos darbą bent dvigubai, jūs tikrai tai pajusite! Programos atsidarys sparčiau, kompiuteris užsikraus greičiau, duomenis kilnosite tiesiog žaibiškai!

O dabar svarbiausias klausimas! Kaip pagreitinti kompiuterį neatidavus visų pinigu?! Ne paslaptis, kad SSD diskai kainuoja nemažai, bet patikėkite mumis, jaučiamas pagerėjimas yra akivaizdus. Patys pigiausi SSD diskai yra pakankamai mažos talpos, pavyzdžiui 120GB talpos SSD diskas kainuoja apie 30-35 eurus, o jau 250GB apie 40-50 eurų. Paruošimo darbai susideda iš senojo disko išėmimo, naujo įstatymo ir programinės dalies, t.y. operacinės sistemos įdiegimo, suderinimo, jei reikia – programėlių diegimo. Ši paslaugos dalis kainuoja apie 20-30 eurų. Dėl konkrečių SSD diskų kainų, modelio ir dydžio susisiekite su mumis, rasime tinkamiausią variantą.

Trūksta atminties – ne bėda!

Atminties trūkumas sutinkamas kiek rečiau, bet jei kompiuteris senas – tai visiškai realu. Paskutiniais duomenimis, naudojant populiariausią interneto naršyklę Chrome, operatyviosios atminties sąnaudos yra tiesiog milžiniškos. Ir mes jau net nekalbam apie apie 2GB RAM atminties, ne 4GB šiomis dienomis – niekur! Senesni kompiuteriai būdavo sutinkami su vos pora gigabaitų atmintimis, šiems būtinas praplėtimas bent iki 4GB. Būtent naršyklėje ir yra vykdoma edukacinė veikla, juk nenorite, kad mokslas prie kompiuterio taptu našta?

Kaip pagreitinti kompiuterį

Kiek kainuos praplėsti RAM atmintį? Viskas priklauso nuo naudojamo standarto ir norimo atminties kiekio. Šiuolaikiniai kompiuteriai naudoja DDR4 atminties modulius, o kompiuteris metuose gali naudoti ir DDR3 ar DDR2 atminties modulius. Jie sutinkami kiek rečiau, kainos svyruoja nuo 20 iki 30 eurų, už 4GB atminties plokšteles. Verta paminėti, jei kompiuteris neišnaudoja visų atminties resursų, praplėtimas situacijos nepakeis! Kaip pagreitinti kompiuterį be atminties praplėtimo, skaitykite aukščiau!

2022-09-06T12:29:16+00:00

Title