fbpx
Ištrintų failų atkūrimas2022-01-07T14:32:40+00:00

Ištrintų failų atkūrimas.

Sužinokite kada ištrintų duomenų atstatymas yra galimas.

Neapsigaukite internete sklandančiais gandais, ištrintų failų atstatymas pavyksta ganėtinai retai ir nėra toks paprastas kaip skelbia daugelis programėlių autorių. 

Pasirinkite vietą:

Taikos pr. 48, Klaipėda

 I-V 9:00-19:00 VI 10:00-18:00

Tilžės g. 52D, elektronikos servisas.

 I-V 9:00-18:00 VI 10:00-15:00

Dirbame ir visoje lietuvoje!

Siųskite kurjeriu, tai paprasta!

KOKIŲ DUOMENŲ ATKŪRIMO PASLAUGŲ JUMS REIKIA?

Ar Ištrintų failų atkūrimas yra įmanomas?

Visų pirmą būtina suprasti, kad duomenų atkūrimas iš sugedusios laikmenos labai skiriasi nuo ištrintų duomenų atstatymo. Daugeliu atveju sugedusios laikmenos atstatymas yra galimas, gedimų pasitaiko labai įvairių, o duomenys po gedimo dažniausiai yra tiesiog nepasiekiami, bet ne ištrinti. Apie ištrintus duomenis taip optimistiškai kalbėti negalime, geriausias scenarijus laukia tų kurie naudoja senosios kartos HDD diskus, tokių diskų ištrinti duomenys yra prieinami, jei vartotojas kreipiasi pakankamai greitai po įvykio. Deja to paties pasakyti apie kompiuterius naudojančius SSD diskus pasakyti  negalime (SSD diskai komplektuojami beveik visuose naujuose kompiuteriuose), ištrinti duomenys SSD diske yra sunaikinami, dėl TRIM technologijos, kuri iš esmės taupo SSD disko resursą trinant ir perkeliant vartotojo ištrintus failus, bei prisideda prie greičio. Jei jūsų SSD diskas palaiko turėjo įjungtą TRIM funkciją (o taip dažniausiai ir būna), ištrintų duomenų atkūrimas yra praktiškai neįmanomas. Kitose laikmenose, kur naudojama NAND tipo atmintis, atkūrimas yra įmanomas (Trim funkcija yra būdinga tik kompiuteriams su SSD diskais), ištrintus duomenis galime atkurti iš išorinių kietųjų diskų (SSD ir HDD), SD/Micro SD kortelių, USB atmintukų. Telefonų ir planšečių ištrintų failų atstatymas yra labai ribotas arba visai negalimas.

Kur dingsta failai, kai juos ištriname?

Jei failus ištrynėte iš kompiuterio ( arba išorinės laikmenos) su HDD kietuoju disku, duomenys greičiausiai yra tiesiog nematomi. Kol neužrašysite informacijos „ant viršaus” tol ištrintus duomenis bus galima atkurti, tai liečia ir Windows perrašymą, ištrynimą iš šiukšliadėžės ar tiesiog greitą Shift+delete kombinaciją. Svarbu nenaudoti kompiuterio toliau, nes taip vyksta failų užrašymas. Su SSD tipo kietaisiais diskais ir kitais įrenginiais naudojančiais NAND atmintį, situacija žymiai sudėtingesnė. Jei tai kompiuteris su SSD disku, iš kurio ištrynėte duomenis, dėl TRIM funkcijos naudojimo, duomenų atkūrimas yra praktiškai neįmanomas, jie tiesiog ištrinti. SSD diske TRIM funkcija, ištrintus duomenis ima naikinti vos jūs nustojate skaityti ar rašyti esamus/naujus duomenis. Pagauti ką tik ištrintus failus prieš pasiekiant TRIM’ui teoriškai galima, bet kadangi tai vyksta taip greitai, praktikoje šis scenarijus nepasiteisina. Gera žinia ta, kad išoriniais SSD diskai TRIM funkcijos neatlieka, tad išorinės SSD laikmenos ištrintų duomenų atkūrimui puikiai  tinka. Panašus atsakymas yra ir su ištrintais telefonų duomenimis, nepasitikėkite programėlėmis – tai tik apgaulė. Jei pats ištrynėte failus iš telefono, atkurti jų deja nepavyks. Visi šiuolaikiniai telefonai šifruoja duomenis, tad net ir naudojant atminties nulitavimo ir nuskaitymo procedūras – failai bus nesuprantami. Vienintelis būdas kai atkuriama telefono failų sistema, kurioje galima iškapstyti failų likučius (sumažintos nuotraukų versijos, pavadinimai, sistemos modifikuoti failai), tokius darbus dažniausiai atlieka kriminalistai.

Kiek kainuoja atkurti ištrintus duomenis?

Jei jūsų ištrinti duomenys buvo kompiuteryje su HDD tipo kietuoju disku, arba duomenis ištrynėte iš išorinio SSD/HDD kietojo disko – galime jums padėti! Tokio tipo ištrintų failų atkūrimas gali kainuoti apie 100-150 eurų jei diskas HDD, 200-300 eurų jei diskas SSD tipo. SD ir Micro SD kortelės, bei USB flash laikmenos taip pat tinka ištrintų duomenų atkūrimui, jų atkūrimo kaina gali siekti iki 300-400 eurų. Jei reikalingas ištrintų duomenų atkūrimas iš telefono, planšetės,  kompiuterio (su SSD disku) – padėti greičiausiai negalėsime. Internete galite rasti daug produktų deklaruojančių, kad tai įmanoma, tad neapsigaukite. 99% programėlių (tarp jų ir mokamos programėlės) šios užduoties neatliks, tai tiesiog technologiškai neįmanoma.

Sugedo elektronika, bet
esate iš kito miesto?

Siųskite kurjeriu – tai paprasta!

Ne tik gelbėjame Klaipėdiečius praktiškai visais elektronikos klausimas, bet nuo šiol aptarnaujame ir visą Lietuvą! Užpildyk užsakymo formą, supakuok sugedusį įrenginį ir siusk jį mums! Jūsų elektronika pasirūpinsime mes!

Įrenginių siuntimo remontui taisyklės.
Kaip saugiai supakuoti įrenginį?
Kaip siuntą perduoti kurjeriui?

TURITE TURTO DRAUDIMĄ?

Ar žinojote, kad būsto turto draudimas gali sutaupyti pinigų? Sugedus televizoriui, kompiuteriui, telefonui ar kitai namų elektronikai kreipkitės į mūsų specialistus, išrašysime defektinį aktą – taip draudimas kompensuos dalį remontui išleistos sumos!

Ištrintų duomenų atstatymas iš kompiuterio.

Kompiuteryje ištrinti duomenys atstatomi tik su viena sąlyga – jei naudojamas HDD kietasis diskas, ištrintų duomenų atstatymas yra galimas. Jei kompiuteris naudoja SSD kietąjį diską – atkurti duomenų greičiausiai nepavyks. Nuolat sulaukiame klausimų kaip atkurti ištrintas nuotraukas iš kompiuterio, tai iš esmės gali būti toks pat nesudėtingas procesas kaip atkurti failus iš šiukšlių dėžės, ar kaip atkurti failus po formatavimo, jei tik buvo naudojamas HDD diskas. Magnetiniai diskai informaciją įrašinėja į savo paviršių, tad net ir ištrynus duomenis, jei nepradings akimirksniu. Kol diskas nebus užrašytas nauja informacija, t.t. nepraeis viso sektorių ciklo, ištrintą informaciją dar galima atkurti. Svarbu nenaudoti kompiuterio ilgą laiką – taip vyksta informacijos užrašymas į disko paviršių. Kuo ilgiau delsite, tuo mažiau šansų atkurti duomenis. Su SSD diskais yra visiškai kita situacija. SSD diskai neturi mechaninio paviršiaus į kurį įrašomi duomenys, vietoje jo naudojami atminties moduliai, kurie turi visiškai kitą veikimo principą. Kas liečia duomenų atkūrimą iš SSD diskų, jei yra įmanomas daugeliu būtų, net ne tada kai duomenys yra ištrinami. Taip yra dėl SSD diskuose naudojamos TRIM technologijos, kuri optimizuoja kietojo disko atminties modulius, siekiant padidinti jų patvarumą, greitį bei ilgaamžiškumą. Paprasčiau tariant, ištrinti duomenys yra sunaikinami ir niekur neužsilaiko.

Ištrintų failų atstatymas iš išorinių laikmenų.

Išorinių laikmenų duomenims laikyti turime net kelis variantus: išoriniai kietieji diskai (SSD ir HDD), USB flash laikmenos, SD ir Micro SD kortelės. Galime jus nudžiuginti, ištrintų duomenų atkūrimas galimas visų išvardintų tipų laikmenose. Lengviausiai atkurti ištrintus duomenis iš HDD tipo išorinių laikmenų, tai ganėtinai nesudėtingas procesas dėl HDD diskuose naudojamų magnetinių detalių. USB flash atmintis veikia panašiu principu kaip ir išorinių SDD diskų, tad Ištrintų failų atkūrimas vyksta įrangos pagalba, išorinėse laikmenose su nand atminti nenaudojama TRIM komanda, kuri nuolat trina pašalintus failus, tad ištrintų duomenų atkūrimo perspektyvos kur kas didesnės. Galiausiai yra Micro SD ir SD kortelės, kurios ne tik naudoja atminties modulius bet ir yra turi labai sumažintą formą. Ištrintų duomenų atstatymas iš išorinių laikmenų yra galimas daugeliu atveju, tačiau nereikia pamiršti, kad kiekvienas atvejis yra unikalus.

Ištrintų failų atkūrimas iš telefono.

Nevyniosime į vatą, programa atkurti ištrintus failus telefone tiesiog neegzistuoja, o tokie norai kaip ištrintų nuotraukų atkūrimas telefone yra daugiau fantastinio turinio. Telefonai (tiek Apple, tiek Android) ganėtinai nesenai pradėjo naudoti failų šifruotes, tad anksčiau naudotas būdas, nulituojant atminties modulius ir juos analizuojant yra nebetaikomas – ištraukti duomenys yra nesuprantami, dėl naudojamų šifravimo metodu. Vienintelis kol kas žinomas būdas galintis atkurti dalį ištrintų duomenų telefone, yra sisteminės failų struktūros nuskaitymas. Taikant šį metodą specialistas gilinasi į likusius duomenys ir ieško naudingų likučių. Pavyzdžiui Apple iPhone telefonai po nuotraukos padarymo sistemoje palieka kelis jos variantus, tai gali būti originali nuotrauka, sumažinta jos versija ir modifikuota versija. Ištrynus nuotrauka ranka jūs pašalinate originalią versiją, o kitą, mažesnę versiją galima rasti minėtoje failų struktūroje. Tokia pat praktika taikoma ieškant ištrintų kontaktų, žinučių ar programėlių susirašinėjimų. Tokį ištrintų duomenų atkūrimo metodą naudoja teismo ekspertai, kriminalistai ir kiti teisėsaugos specialistai.

NORITE PAKLAUSTI?

Užduokite klausimą elektronikos serviso specialistams! Ištrintų failų atkūrimas ir visos jo subtilybės suprantamai! Pasidalinsime ilgamete patirtimi, sužinok kaip vyksta duomenų atstatymas Klaipėdoje! Konsultacija visiškai nemokama!

NETURITE GALIMYBĖS ATVYKTI?

Esate iš kito miesto? Ne bėda, galite atsiųsti mums duomenis paštu ar kurjeriu, tokia pat tvarka kaip ir visiems, atliksime apžiūrą, nustatysime įkainius ir pasiūlysime duomenų atkūrimo paslaugą. Nesvarbu koks miestas, duomenis atkursime kiekvienam! Užpildykite formą ir laukite atsakymo!

Dažniausiai užduodami klausimai susiję su ištrintų duomenų atkūrimu.

Padedame suprasti kaip veikia ištrintų failų atstatymas ir kokios šios paslaugos subtilybės.

Taip, daugeliu atveju ištrintų duomenų atkūrimas (arba po disko formatavimo) iš išorinių diskų pavyksta sklandžiai, HDD tipo diskuose informacija būna pasiekiama lengviau, SSD diskai gali sukelti tam tikrų keblumų, bet atkūrimo šansai dideli.

Jei kompiuteryje naudojamas HDD tipo kietasis diskas, duomenis atkurti pavyks. Jei tai SSD diską turintis kompiuteris, ištrintų failų greičiausiai pasiekti greičiausiai jau nebepavyks.

Tiesa yra tokia, kad tokios programos tiesiog nėra.

Naudokite Back-up sistemas, atsarginės kopijos padeda ne tik gedimo atveju, bet ir žioplumo. Nuo atsitiktinio failų ištrynimo niekas nėra apsaugotas.

Jei kompiuteris naudoja HDD kietąjį diską, Ištrintų failų atkūrimas galimas. Jei kompiuterį naudojamas SSD diskas, ištrintų atkurti duomenų greičiausiai nepavyks.

Jei įrenginio nenaudojote tuos metus – taip, greičiausiai galima. Jei kompiuteriu, telefonu ar kitu prietaisu naudojotės tą laiką, atkūrimas greičiausiai nepavyks.

Atkurti galime tik labai ribotus kiekius failų, arba failų nuotrupas, pavadinimas, bet ne pačius failus. Daug kas priklauso nuo telefono modelio bei Android versijos. Atkūrimo šansas deja ganėtinai mažas.

Jei esate telefono savininkas ir žinote telefono atrakinimo kodus, galime pabandyti nuskaityti failų struktūrą, kai kuriais atvejais to pakanka norint susekti ištrintas žinutes. Šis metodas ne visados pasiteisina, tad atkūrimas gali priklausyti nuo telefono modelio, naudojamos operacinės sistemos bei kitų faktorių.

Deja realių nuotraukų atkurti greičiausiai nepavyks, Ištrintų nuotraukų atkūrimas telefone galimas tik nuskaitant telefono failų struktūrą ir ieškant nuotraukos atitikmenų (mažesnės jų formos, modifikuotos nuotraukos, kopijų), net ir atkurtos tokios nuotraukos nebus tinkamos plačiam naudojimui. Tokio tipo atkūrimai yra labiau aktualus ieškant įkalčių ar tiriant tam tikras bylas.

Nors SSD disko TRIM funkcija yra lyg giljotina ištrintiems duomenis, teorinių sprendimų egzistuoja. Pasigilinus į skirtingų SSD gamintojų valdiklių specifikacijas, galime suprasti, kad TRIM funkcija vykdoma nevienodai. Kai kurie SSD diskai įgyvendina tai, kas vadinama deterministiniu skaitymu po apkarpymo ( Deterministic Read After Trim) ir deterministinio nulinimo po apkarpymo (Deterministic Zeroes After Trim), grąžindami visus nulius iškart po to, kai komanda TRIM apdirbo tam tikrą duomenų bloką, o kai kurie kiti diskai neįdiegia šio protokolo ir grįš į pradinius duomenis, kol jie nebus fiziškai ištrinti naudojant šiukšlių surinkimo algoritmą. Pastaruoju metu, laiku atjungus SSD diską duomenys gali būti pasiekiami iš tų pačių apkarpytų informacijos blokų. Tokius duomenų atkūrimo metodus naudoja tik kriminalistai.

Ištrintų nuotraukų atkūrimas.

Netyčia ištrynėte nuotraukas? Mes galime jums padėti – ištrintų failų atstatymas galimas daugeliu atveju, kreipkitės!

Duomenų atkūrimas po formatavimo.

Jei netyčia suformatavote diską ir praradote duomenis, laukia rimtas darbas! Ištrintų duomenų atstatymas ne visados pavyksta, bet būkite tikri, mes padarysime viską!

Duomenų atkūrimas iš šiukšliadėžės.

Lažinamės, kad esate ištrynę ne vieną svarbų failą iš Windows recycle bin, a.k.a šiukšlinės? Nepergyvenkite, galime pabandyti duomenis atstatyti!

Ištryniau svarbius duomenis iš išorinio disko.

Nesvarbu tai dokumentai ar nuotraukos, mes bandysime juos atkurti! Jūs ištrynėte, o mes sugražinsime!

Title