fbpx

Kaip nukalkinti kavos aparatą?

Ką daryti, kad kavos aparatas tarnautų ilgai?

Kavos aparatai atlieka sudėtingus procesus paversdami kavos pupelę geidžiamu gėrimu vadinamu kava. Norint kava mėgautis ilgai kavos aparatą reikia kruopščiai prižiūrėti. Manymas, kad nukalkinimas yra atsakymas į visas problemas – klaidingas. Kaip tiksliai rūpintis kavos aparatu ir kokios yra teisingo nukalkinimo paslaptys sužinosite žemiau!

Kaip nukalkinti kavos aparatą?

Galbūt dar negirdėjote, bet kavos aparatai genda kaip ir visi įrengimai. Dažniausiai susiduriame su gedimais dėl netinkamos priežiūros ar detalių susidėvėjimo. Nereikia pamiršti, kavos aparate yra dylančių plastmasinių ir guminių detalių, jas anksčiau ar veliau teks pakeisti. Na, o už priežiūra esate atsakingi jūs! Žemiau nurodome kaip teisingai išvalyti ir pasirūpinti kavos aparatu:

  1. Naudokite nukalkinimo skystį. Praktiškai kiekvienam aparatui reikia naudoti nukalkinimo skysti. Dažniausiai po nurodyto kiekio puodelių aparatas pats paprašo atlikti nukalkinimą, sekite instrukcijas ir atlikite visas procedūras. Jei abejojate apie sugebėjimą tai atlikti visad galime jums padėti, taip pat nukalkinimo instrukcija galite rasti kavos aparato gamintojo puslapyje.

  2. Naudokite valymo tabletes. Tam tikra dalis kavos aparatų reikalauja valymo tablečių, jos nepakeičia nukalkinimo skysčio, bet veikia kaip priedas. Dažniausiai nukalkinimo tabletes klientai pamiršta, o naudojant tik nukalkinimo skysti tokio pat švaros efekto pasiekti nesigauna. Prekiaujame nukalkinimo tabletėmis visiems aparatams, prireiktus padėsime jas suderinti su jūsų aparatu.

  3. Reguliariai išvalykite kavos aparato presą. Daugelis klientų pamišta kruopščiai išvalyti kavos aparato presą, padėkliuką ir kitus komponentus. Ypatingai svarbus presas, užsikimšus jis pradeda strigti, kaupiasi dar daugiau kavos tirščių, galiausiai aparatas sugenda. Plauti presą reiktų po vandeniu arba jei yra didesnis apnašų kiekis, po specialia chemija. Šiuos ir daugelį kitų darbų galite patikėti ir mums.

  4. Atvežkite aparatą profilaktiniam valymui. Kad ir kaip švariai prižiūrite kavos aparatą yra mazgų kurių tiesiog neįmanoma pasiekti, tad tikimybė, kad aparatas suges vistiek išlieka. Siūlome bent kartą metuose atvežti aparatą į servisą profilaktiniai patikrai ir valymui. Patikrinsime tarpinių būklę, pakeisime susidėvėjusias dalis, patestuosime aparatą ir atiduosime tolimesniam naudojimui!

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.) susiję su kavos aparatų nukalkinimu:

Žemiau pateikiami dažniausiai pasitaikantys  klausimai, susiję su kavos aparatų nukalkinimu (kaip nukalkinti kavos aparatą, ar galima naudoti maltas pupeles, kodėl kavos aparatas garsiai dirba ir t.t.):

  1. Ar verta naudoti kavos aparato filtrą?
    Taip, verta. Jei tik kavos aparate yra vieta filtrui, vadinasi verta. Naudojant filtrą kur kas prailginsite valymo intervalus, kavos aparatas be filtro rinks kalkes daug kartų dažniau nei naudojant filtrą. Net jei apartas nepalaiko filtrų sistemos, verta pagalvoti apie kitokius filtruoto vandens sprendimus.

  2. Kaip elgtis jei negaliu išimti preso?
    Paprastas scenarijus, norite ištraukti kavos aparato presą valymui, bet aparatas nepasiduoda. Pabandykite pilnai išjungti aparatą iš maitinimo šaltinio ir vėl jį įjungti. Jei preso mechanizmas nesudirba ir lieka toje pačioje padėtyje lieka tik vienas kelias, kreiptis į specialistus. Tai greičiausiai nėra rimtas gedimas ir jį išspręsti didelių kliūčių nebus.

  3. Ar galima į kavos aparatą pilti mineralinį vandenį?
    Negalima. Mineralinio vandens sandaroje esantys elementai kenkia kavos aparato detalėms, greičiau dyla tarpinės ir kiti mazgai. Kavos aparatai yra projektuojami su mintimi, kad naudosite įprastą vandenį iš čiaupo, nesvarbu ar tai filtruotas ar nefiltruotas vanduo. Mineralinių vandenų pilti negalima.

  4. Aparatą nukalkinau, bet kava vistiek nebėga?
    Nors nukalkinimas padeda daugumoje atveju, pasitaiko tokių situacijų kai nukalkinimo skystis nepašalina susikaupusių kalkių. Galima bandyti kalkinimo procedūra pakartoti, bet greičiausiai teks apsilankyti servise. Pilnas aparato išardymas ir išvalymas rankomis – štai tokios procedūros gali prireikti stipriai užkalkėjusiems kavos aparatams.

  5. Ar būtina daryti pieno sistemos praplovimą kiekvieną kartą?
    Priklausomai nuo aparato, dažniausias atsakymas – taip. Kadangi pienas linkęs labai greitai rūgtį, pieno sistemai užsikimšti užtenka vos kelių valandų. Stipriai rekomenduojame pieno sistemos valymą daryti po kiekvieno latte ar mochiato seanso!

  6. Kavos aparatas išmeta šlapius tirščius?
    Stebėkite ar tai kartojasi. Jei tirščiai visados būna šlapi, vadinasi kavos aparatui kalkinimas nepadės, reikalingas vizitas kavos aparatų servise. Pabandykite išplauti presą, praleisti nukalkinimo operaciją, o tada tikrinkite dar kart. Jei kartojasi – atvykite į servisą.

2019-11-05T14:37:01+00:00

Title