fbpx

Ryzen 5 kompiuterio surinkimas

Atėjo laikas atsinaujinti darbinį kompiuterį? Dirbate su reikliomis programomis? Šis straipsnis kaip tik jums!

Šiandien turime kiek kitokio pobūdžio užsakymą. Vietoje galingų žaidimų kompiuterių rinksime galingą darbinį kompiuterį! Kliento pageidavimas: sklandus darbas su modeliavimo, grafikos bei braižymo programomis. Taip pat kompiuteris turi neišsiskirti iš interjero ir neskleisti daug garso. Šiam projektui skirtas biudžetas, 1,400 Eurų. Taigi, kimbame į darbus!

Renkamės komponentus ir komplektuojame kompiuterį!

Atsižvelgus į šiandienines tendencijas rinksime AMD sistemą, kodėl ne Intel manome ir taip aišku. Paskutiniu metu AMD sugeba pasiūlyti geresnį kainos ir galios santykį, kalbant apie procesorių karus. Naudosime pakankamai galingą šešių branduolių Ryzen 5 3600X procesorių, taip pat šiuo metu naujausią X570 AM4 pagrindinės plokštės lustų rinkinį. Toliau seka darbinė atmintis, kurios pagal reikalavimą dedam 16GB. Kadangi Ryzen procesoriai mėgsta DDR RAM greitį, komplektuojame su didesniu nei įprastu greičiu. Šiam kartui pasirinkome Patriot Viper Gaming 2x8GB DDR4 su 4000Mhz greičiu. Kietųjų diskų šiais laikais jau beveik atsisakėme, o pasitarus su klientu nuspręsta, kad 1TB talpos užteks per akis, priimame dar vieną šiuolaikišką sprendimą – M.2 tipo 1TB SSD! Verta paminėti, naudojame ypač greitą m.2 diską gebanti pasiekti iki 3450 mb/s skaitymo bei 3000 mb/s rašymo greitį, taip pat SSD diskas apginkluotas masyviu radiatoriumi! Toliau seka galinga vaizdo plokštė, čia be kalbų renkamės nvidia RTX 2060 SUPER su gerokai pakeltais dažniais. Iš daugelio čiupinėtų RTX 2060 Super modelių išskyrėme Gigabyte gamintoją, kuris naudoja trijų aušintuvų dizainą ir bene aukščiausiai pakeltus dažnius. Jei klientui nereiktų programų naudojančių daug vaizdo grafikos resursų, tokios galingos vaizdo plokštės tikrai nereiktų! Viskam suvaldyti kruopščiai paskaičiavome ir parinkome pakankamai galingą maitinimo bloką su 650W GOLD sertifikatu. Visa tai įvilkome į subtilų korpusą ir be abejo pritaikyta Windows 10 licencija. Galutiniai kompiuterio komplektai atrodo taip:

Procesorius: AMD Ryzen 5 3600X (6 core, 12 thread) 3.8Ghz (4.4Ghz Boost)
Pagrindinė plokštė: ASROCK X570 AM4 Phantom Gaming 4
Operatyvioji atmintis: Patriot Viper 16GB DDR 2×8 4000Mhz
Vaizdo plokštė: Gigabyte RTX 2060 SUPER, 8GB GDDR5
Kietasis diskas: SSD 1TB Patriot Viper PCIe m.2
Maitinimo blokas: Seasonic 650W 80 Plus Gold
Korpusas: Corsair CARBIDE 100R ATX
Operacinė sistema: Windows 10

Kaina su surinkimo darbais: 1,400 Eur.

1. Taip atrodo kompiuterių komponentai kurie virs stacionariu kompiuteriu. 

Visos kompiuterių detalės atkeliauja supakuotos atskirose dėžutėse, viduje dokumentacija ir paminkštinimai. Sutikriname ar viską gavome ir galime pradėti komplektavimo darbus. Vidutiniškai tokio kompiuterio surinkimas užtrunka apie dvi valandas, dar valandą gali atimti sistemos suderinimo darbai ir programinės įrangos paruošimas.

Taip atrodo dar nesurinktas kompiuteris.

2. Paruošiame pagrindinę plokštę.

Išpakuojame pagrindinę plokštę, atsižvelgėme į didesnį USB ir kitų jungčių skaičių, naudojant biure šie dalykai praverčia prijungiant spausdintuvus ir kitą periferiją. Ruošiamės į plokštę statyti procesorių, atminties modulius ir kitus komponentus.

ruošiame pagrindinę plokštę.

3. Įstatomas procesorius, prisukamas aušintuvas.

Išpakuojame procesorių ir atlenkę pagrindinės plokštės laikiklį įstatome Ryzen 5 procesorių. Užfiksuojame užlenkiant kojelę. Svarbu sekti procesoriaus kampe esantį žymėjimą, jis turi atitikti su pagrindinės plokštės žymėjimu. Taip pat, prieš montuojant AM4 procesoriaus aušintuvą, tenka išsukti jau esamus procesoriaus laikiklius.

Įstatomas procesorius Ryzen 5

4. Įstatome atminties modulius.

Tolimesnis veiksmas – RAM atmintis. Tai du moduliai kurie įstatomi pagrindinėje plokštėje, atlenkiant specialius fiksatorius. Svarbus žingsnis susižinoti kurie RAM lizdai veikia Dual Channel rėžimu, kaip žinia AM4 platforma palaiko tik šią atminties konfigūraciją.

Ryzen 5 surinkimo darbai

5. Įdedamas NVME m.2 SSD diskas.

Senovinius HDD diskus pakeitė naujos kartos SSD diskai, tai visiškai naujas standartas gebantis veikti kur kas didesniais duomenų perdavimo greičiais. Šis Patriot Viper SSD yra technologijos viršūnėje, išvystantis stulbinančius greičius ir turintis 1tb talpą, tai išties verta dėmesio investicija!

Ryzen 5 SSD diskas.

6. Montuojame pagrindinę plokštę į korpusą.

Pagrindinės plokštės komponentai surinkti, sekantis etapas – korpuso surinkimas. Kraunam Ryzen 5 pagrindinę plokštę į korpusą, susukam varžtus ir judam toliau! Parinktas korpusas Corsair CARBIDE 100R pasižymi integruota garso izoliacija, kaip ir norėjo klientas, kompiuteris bus vos girdimas! Dėl temperatūros nerimauti taip pat neverta, korpuse montuojami įsiurbimo ir išmetimo ventiliatoriai, standartiniu ATX formatu.

Komplektuojame į korpusą.

7. O kaip gi maitinimas? Būtinas geras maitinimo blokas!

Kokybiškas energijos tiekimas kompiuterio komponentams yra neatsiejama kompiuterio ilgaamžiškumo paslaptis, niekad netaupome renkantis maitinimo bloką. Pirmas dalykas kurį reikia padaryti, apsiskaičiuoti kiek iš tikrųjų jūsų kompiuteriui reikia energijos, naudojant skaičiuoklę įvertinome, kad 650W maitinimo užteks per akis. Siekiant išspausti maksimalią kokybę, renkamės 80 Plus GOLD sertifikuotą maitinimo bloką.

Montuojame maitinimo bloką.

8. Beveik baigta, vienas iš paskutinių komponentų – Vaizdo plokštė!

Galingai vaizdo plokštė – kiekvieno dirbančio su grafika geidžiamas dalykas. Pasirinkome šią Gigabyte RTX 2060 SUPER dėl gamyklinio paspartinimo, kuris atminties ir branduolio dažnius pakėlė į dar nematytas aukštumas. Tai viena iš geriausiai testuose pasirodančių RTX 2060 modelių. Taip pat situacija lepina trys pralaidūs aušintuvai. Temperatūrų problemas galite pamiršti!

Statome vaizdo plokštę.

9. Atliekame laidų pravedimą ir džiaugėmės galutiniu rezultatu!

Vienas iš svarbiausių kokybiškai surinkto kompiuterio aspektų – tvarkingas kabelių pravedimas. Tam naudojame įvarius pritraukėjus, fiksavimo juostas ir jau korpuse įmontuotas vietas laidams slėpti. Naudojamas Corsair CARBIDE 100R korpusas neturi pačių pranašiausių kabelių pravėdinimo galimybių, bet situacija tikrai nėra tragiška. Specialistų rankose suvedžioti laidai atrodo maždaug taip. Liko visai nedaug!

Suvedžioti Ryzen 5 laidai.

10. Diegiame operacinę sistemą ir baigiame sukonfigūruoti naują kompiuterį.

Koks kompiuteris be programinės įrangos? Diegiame legalią Windows 10 operacinę sistemą, taip pat suderiname BIOS nustatymus. Instaliuodami Windows sutvarkome tvarkykles, jei klientas pageidauja įdiegsime ir papildomų programų. Baigę programinius darbus atliekame visus reikiamus testus ir įsitikiname ar sistema veikia sklandžiai!

Diegiame windows 10.

11. Ryzen 5 kompiuterio surinkimas baigtas!

Darbas baigtas! Finale turime galingą kompiuterį tinkantį ne tik darbui, bet ir žaidimams. Subtilus korpusas puikiai tinka darbinės aplinkos interjerui, priedo ir neskleidžia daug garso. Pravesti laidai netrukdo komponentų ištraukimui, jei to prireiktų, o visa laidų virtinė tvarkingai sudėliota už galinio dangčio. Rezultatas tenkina tiek mūsų klientą, tiek mus pačius.

Kompiuterio surinkimas baigtas!

Kodėl verta rinktis kompiuterį iš dalių?

Dažniausiai sutinkamas stacionarių kompiuterių komplektavimo klausimas: pirkti jau paruoštą ar komplektuoti dalimis? Nors vienareikšmiško atsakymo nėra, kompiuterių surinkimas mūsų gretose pelno kur kas daugiau pliusų. Visų pirma tai galimybė lanksčiai keisti dalis, renkantis individualius komponentus galite laviruoti tarp detalių. Toliau seka individualių sprendimų įgyvendinimas, jei sakykim norite daugiau vietos ar atminties, visa tai galite keisti ir kompiuterį sukomplektuosime būtent pagal jūsų poreikius. Galutinis faktas – kaina. Tai išties pigiau, komplektuodami kompiuterį iš detalių galite sutaupyti ir sutaupyti nemažai. Mes žinoma esame pasirengė išpildyti šias ir kitas kompiuterių komplektavimo paslaptis, pagal jūsų norus surinksime geriausią variantą, kaip ir šis Ryzen 5 kompiuterio surinkimas, įgyvendinęs visus kliento norus!

2020-02-17T12:27:40+00:00

Title