fbpx

Xiaomi ar Segway? Kokį elektrinį paspirtuką pirkti?

Xiaomi ar Segway? Kokį elektrinį paspirtuką pirkti?

Planuojate pirkti elektrinį paspirtuką?

Elektrinių paspirtukų bumas pačiame įkarštyje, karštojo sezono metu jų sutinkame visur! Ne retas mūsų klientų susimasto, kokį paspirtuką pirkti geriausia? Visi mes užprogramuoti ieškoti geriausio sprendimo, tačiau rasti jį neretai tampa labai sudėtinga užduotimi. Elektrinių paspirtukų remontas Klaipėdoje rekomenduoja atsižvelgti į specialistų patarimus, apžvelgsime populiariausius Xiaomi ir Segway elektrinius paspirtukus, jų pranašumus ir trūkumus, o tada leisime jums nuspręsti kuris variantas tinkamiausias!

Nors elektrinių paspirtukų įvairove yra tiesiog milžiniškai, išties patikimų ir plačiai prieinamų yra vos keli modeliai. Čia išsiskiria du pagrindiniai gamintojai, Xiaomi su M365 ir M365 Pro modeliais, bei Segway su ES 1/2/3/4 serija ir naujausiu MAX G30. Daugelis kitų paspirtukų sėmėsi idėjų būtent iš šių gamintojų ir nors retkarčiais gali pasiūlyti mažesnę kainą, kokybės atžvilgiu galite likti nuskriausti. Mes liekame prie autentiškų modelių pasirinkimo, tai yra saugus ir patikimas būdas naudoti žinomą įrangą, kurią galima pasitikėti ir reikalui esat nesunkiai suremontuoti.

Atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

Išsirinkti elektrinį paspirtuką nėra sudėtinga, jei žinai kam jis bus naudojamas, kas su juo važinės ir koks jūsų biudžetas. Renkantis vertėtų atsižvelgti į šiuos pagrindinius kriterijus:

  • Paspirtuko svoris – Rinkdamiesi paspirtuką atsižvelkite į svorį, jį reikės nešti laiptais, krauti į automobilio bagažinę, jei perkate kelis paspirtukus pasitaikys situacijų kai reikės nešti po kelis paspirtukus vienu metu. Lengviausi rinkoje kol kas yra Xiaomi M365 ir Segway NineBot ES1, sveriantys apie 12KG.

  • Elektrinio variklio galia – Motoro galia dažnai nutylima, bet tai yra pagrindinis energijos šaltinis, galingesnis motoras greičiau išjudins paspirtuką, pasieks didesnį maksimalų greitį bei vartos mažiau energijos. Tai ypač aktualu jei sveriate daugiau nei 75-80kg, galingesnius elektros variklius turi Xiaomi M365M Pro bei Segway ninebot ES3/4 el. paspirtukai.

  • Baterijos talpa – Verta paskaičiuoti kaip tolo žadate važinėti, ar tai bus tik laisvalaikio priemonė ar su paspirtuku važiuosite į darbą. Netikėkite gamintojo specifikacijomis, jos nurodo mažesnį nuvažiavimo atstumą. Didžiausias baterijas turi Segway MAX G30 ir Ninebot ES4 modeliai, taip pat nežymiai nusileidžia Xiaomi M365 Pro paspirtukas.

Kaip toli planuojate nuvažiuoti?

Dabartinių paspirtukų vidutinis nuvažiuojamas atstumas su pilna baterija, siekia vos 20 km. Taigi jei norite daugiau – reikia ir galingesnio paspirtuko ir didesnės baterijos. Lieka Xiaomi M365 Pro ir Segway NinteBot ES3/4. Pastarasis nors ir montuojamas su dviem baterijomis, dėl kiek silpnesnio motoro nuvažiuos panašiai kaip ir Xiaomi Pro. Jei teks važinėti nelygių keliu (plytelės, senas šaligatvis ir panašiai), rekomenduotumėme Xiaomi paspirtuku, jų padangos pripučiamos, tad komfortas žymiai didesnis, lyginant su Segway ES serija. Jei biudžetas leidžia, galima rinktis ir Segway MAX G30 paspirtuką, su pakankamai talpia baterija ir pripučiamomis padangomis.

Kokį elektrinį paspirtuką pirkti

Perkate paspirtuką sau, ar atžalai?

Jei galvojate elektrinį paspirtuką pirkti vaikui (nuo 10m. ir į viršų), būtinai apsvarstykite visas galimas saugos priemones. Šalmas – būtinybė, taip pat rekomenduojami antkeliai ir kitos kūno apsaugos. Nesidairykite galingų modelių, kadangi svoris daug mažesnis – baterija ir įsibėgėjimas ir taip bus ženkliai didesnis nei jūsų. Elektrinį paspirtuką rekomenduojama vairuoti nuo 16 metų, tad jaunesni jaunesniems vairuotojams ši transporto priemonė nėra pritaikyta ir gali būti išties pavojingas žaislas.

Kokį elektrinį paspirtuką pirkti

Elektrinio paspirtuko išlaikymo kaštai.

Tikriausiai paspirtuką pirksite ne vienam ir ne dviem sezonams, tad paminėsime ir išlaikymo kaštus. Ne paspaltis, kad paspirtuko padangos keitimas gali pasiekti praktiškai kiekvieną, deja Xiaomi paspirtukams padangas keičiame daug dažniau nei Segway. Dėvisi ir kitos detalės, atsilaisvina varžtai, kliba įvairios mechaninės dalys, tokiu atveju elektrinių paspirtukų remontas taip pat pasiims savo dalį. Žiūrint į tai, kad Xiaomi modeliams per laiką reikės keisti padangas, kameras, stabdžių diskus su kaladėlėmis bei reguliariai suvaržyti atsilaisvinusius varžtus, Segway ES serija atrodo kaip mažiau susidevėjančių mazgų turintis modelis.

Kokį elektrinį paspirtuką pirkti

Geriausias variantas šiandienos rinkoje?

Į klausimą kokį elektrinį paspirtuką pirkti atsakysime žiūrint iš vidutinio lietuvio perspektyvos, Xiaomi M365 ir Segway ES1 atrodo kiek per silpni, baterija ir galia labiau tinka Kinijos svorio vidurkį atitinkančiam vartotojui, bet tikrai ne lietuviui. Daug geriau testuose pasirodo Xiaomi M365 Pro, kuris turi ir galingesnį variklį, talpesnę baterija, sutvarkytas problemines vietas. Kita alternatyva yra Segway ninebot ES4, su dvejomis baterijomis ir kitais aukštesniais parametrais, deja jis nusileidžia minėtam M365 Pro dėl didesnio svorio, silpnesnio variklio ir komforto stoka. Galingiausias iš apžvelgtų lieka Segway G30 Max, tai paspirtukas maksimalistams, siekiantiems nuvažiuoti ilgus atstumus, nesirūpinant dėl svorio ar kitų parametrų. Dėl savo aukštų specifikacijų šie paspirtukai puikia tinka sveriantiems daugiau!

Xiaomi M365 Pro rinkos kaina – 500,00 Eur.
Segway ninebot ES4 rinkos kaina – 450,00 Eur.
Segway MAX G30 rinkos kaina – 700,00 Eur.

2020-06-17T13:22:29+00:00

Title